Поділитись:

Єменські хусити захопили судно в Червоному морі: серед членів екіпажу є українці

Неділя, 19 листопада 2023, 23:19

Підтримувані Іраном єменські хусити захопили вантажне судно Galaxy Leader із міжнародним цивільним екіпажем, в тому числі українським, у Червоному морі.

Про це пише Українська правда.

 Армія оборони Ізраїлю заявила, що захоплення судна є «дуже серйозним інцидентом у світовому масштабі».

У заяві йдеться, що судно прямувало з Туреччини до Індії з міжнародним цивільним екіпажем, і на борту не було жодного ізраїльтянина.

«Це не ізраїльський корабель», – додає ЦАХАЛ.

Судно під прапором Багамських островів зареєстроване на британську компанію, яка частково належить ізраїльському магнату Аврааму Унгару, відомому під ім'ям Рамі. На момент захоплення судно було здано в оренду японській компанії.

Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю у своїй заяві зазначив, що британське судно, що експлуатується японською компанією, було "захоплене за примхою Ірану повстанцями-хуситами в Ємені".

У заяві йдеться, що на борту судна перебували 25 членів екіпажу з України, Болгарії, Філіппін і Мексики, але ізраїльтян на судні не було.

«Це ще один акт іранського тероризму, який виражає стрибок вперед в іранській агресії проти громадян вільного світу і створює міжнародні наслідки, коли мова йде про безпеку глобальних судноплавних маршрутів», - йдеться у тексті.

Раніше речник пов'язаного з Іраном військового угруповання "Хуті" Ях'я Сареа заявив, що в неділю угруповання націлиться на всі кораблі, що належать або експлуатуються ізраїльськими компаніями чи несуть ізраїльський прапор.

Речник закликав усі країни відкликати своїх громадян, які працюють у складі екіпажів таких кораблів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 листопада 2023
01 серпня 2023
22 липня 2023
20 липня 2023
30 квітня 2023
16 січня 2023
30 серпня 2022
03 серпня 2022
31 липня 2022
09 квітня 2022