Поділитись:

Юань обігнав євро у світовому trade finance: що це означає

Субота, 18 листопада 2023, 00:28
Юань обігнав євро у світовому trade finance: що це означає

Юань вперше випередив євро і став другою за величиною світовою валютою, що використовується в глобальному торговому фінансуванні.

Як пише Reuters, це зміцнює глобальні торгові амбіції Китаю, – передає Бабель. 

За даними SWIFT, частка юаня підскочила з 3,91% на початку року до 5,8% у вересні. Тим часом долар зберігає абсолютне домінування із 84,2%.

Зокрема, світові компанії прямують на боргові ринки Китаю, випускаючи рекордні обсяги облігацій, номінованих у юанях, і займаючи великі суми грошей у банків материкового Китаю.

Таким чином вони одержують вигоду з мінімальних процентних ставок у юанях, поки вартість фінансування в інших країнах різко зростає. Компанії та банки залучають рекордні суми коштів через облігації в юанях, випущені в материковому Китаї та Гонконгу.

Відтак зростання цих запозичень у китайських банків призвело до того, що юань випередив євро і став другою після долара світовою валютою trade finance.

Іноземні компанії, серед яких BMW та Crédit Agricole, а також закордонні підрозділи китайських фірм за 10 місяців 2023 року зайняли рекордні $17,3 млрд (125,5 млрд юанів) у так званих «панда-бондах», на 61% більше, ніж рік тому. Сума схожих запозичень у Гонконгу теж рекордна – 343 млрд юанів за вісім місяців (на 62% більше, порівняно з минулим роком).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів