Поділитись:

«Може статися трагедія»: вагітна волинянка, попри вмовляння лікарів, відмовилася від медичної опіки (відео)

Вівторок, 24 жовтня 2023, 22:48

На Волині пацієнтка з температурою під 40 градусів буквально виривалася з-під опіки медиків. Вони ж наполягали, що вагітній, яка кілька днів тому потрапила до них у критичному стані, варто залишатися в лікарні. Однак ні попередження про можливі загрози для плоду та життя жінки, ні вмовляння лікарів не подіяли.

Вагітна разом зі своєю мамою написала відмову від перебування в стаціонарі, бо ж потрібно їхати додому в село,  – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Генеральна директорка медоб’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська розповідає: цю вагітну до них привезла швидка вночі 18 жовтня. Медики оцінили її стан як дуже тяжкий. Завдяки зусиллям професіоналів він, хоч і дуже повільно, почав покращуватися.

Лікарі кажуть: випадок дуже складний. У жінки, імовірно, розпочався запальний процес в організмі. Проте через вагітність встановити діагноз непросто. Саме тому деякий час вагітна має лишатися під пильним наглядом лікарів.

«Аналізи погіршуються. Вона отримує лікування. Постає питання про те, що, можливо, її потрібно буде розроджувати. Вони не чують нас. І вагітна у важкому стані, з температурою 39 зібралася йти додому. Ми не можемо її відпустити, бо це загрожує її життю та життю її дитини. Однак ми не маємо права примусово тримати пацієнта. Ми надали всі роз’яснення про необхідність перебування тут й отримування лікування. Вагітна нас не чує… Трагедія. Може статися трагедія», – непокоїться Ірина Горавська.

Акушер-гінеколог Наталія Хабазняк додає: вагітна та її мама, яка приїхала забирати доньку з-під опіки лікарів, навідріз відмовляються від того, щоб пацієнтка перебувала в перинатальному центрі. Мовляв, їм треба додому в село. Вони навіть написали відмову від стаціонарного лікування.

Лікарі – у відчаї, адже розуміють, наскільки небезпечним є для цієї пацієнтки перебування без лікарського нагляду, але тримати її силоміць не можуть.

«Ситуація надзвичайно важка: і в діагностиці, і в лікуванні. Пацієнтка не є проста в спілкуванні, особливо її мама. Зусиль докладаємо багато протягом не одного дня. Сьогодні бабуся нам зробила виклик. Ми цей виклик прийняли», – каже Наталія Хабазняк.

У коридорі зібралося чимало лікарів: керівник закладу, гінеколог, хірурги. Тривають останні спроби достукатися до здорового глузду жінок, аби вагітна не покидала перинатальний. Однак безрезультатно. Волинянки заходилися збиратися додому.

Лікарі на вечір знизили температуру вагітній. Попри це, вона ледь стоїть на ногах, однак запевняє: почувається добре.

«Я мама. Я беру всю відповідальність. Лічно я відповідаю за все. Все отак на мене валіть. Так і пишіть… Я вам щось сказала б, але промовчу. Така вам новость була би хароша… Я люблю свою дочку, все. Їй добре, я її забираю. Всі хароші лікарі. Все добре в нас тут. От просто так визвали і визвали. Ніяких претензій не маємо… Я її мама. Чоловік у неї воює. У нас ще маленька дитинка, чотири роки. Ще хочу внуків. У нас все буде добре. Лікарі нас лікували. Я претензій не маю. Все добре. Як треба буде, ми знову звернемося до них», – каже мама вагітної Людмила.

Жінки покинули заклад. Нині лікарі перинатального – на телефоні з вагітною.

Як повідомила Ірина Горавська, мама молодої жінки переконувала їх телефоном, що нібито температури немає і все з її дочкою добре. Медики кажуть: згодом телефонуватимуть ще, бо розуміють усю критичність ситуації, якої, на жаль, чомусь не усвідомлюють ані вагітна, ані її мама.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів