Поділитись:

Чи буде на місці "Світлофора" музей залізниці Волині?

Четвер, 09 березня 2017, 16:00

Ідея зі створення в приміщенні колишнього ресторану "Світлофор", що на вулиці Стрілецькій, музею залізниці Волині поки що залишається на рівні розмов.

Результати щодо створення музею залізниці Волині – нульові. Про це Конкуренту розповів начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури Луцької міської ради Петро Троневич.

Як повідомлялось раніше, ще на початку листопада минулого року відділ охорони культурної спадщини пропонував усім, хто зацікавлений у створенню музею, долучитись і приносити історичні матеріали та тематичні експонати.

"Ніхто нічого не приніс, ніхто не звертався. Ідеї всі можуть дати, а робити щось конкретно ніхто не хоче. У нас в місті таких куточків, як вокзал, є декілька. Але всі вони забуті, занедбані й захаращені сміттям. Хоча якби їх відновити, то вони б показали наше місто зовсім з іншого боку", – сказав Петро Троневич.

Він додав, що й не сподівався, що через день після обговорення ідеї щодо створення музею на Стрілецькій прийдуть зацікавлені люди зі своїми пропозиціями й, можливо, цікавими експонатами. Однак каже, що якби знайшлося хоча б двоє-троє людей, які зацікавлені у створенні музею, то він би особисто їм допоміг реалізувати цей проект. Оскільки має такий досвід.

"Перший вокзал був російський, а цей вокзал, про який мова, вже польських часів. Треба дослідити, коли він був перебудований у такий вигляд. Якщо він з польських часів, то ми можемо якісь проекти чи гранти виграти та залучити на створення цього вокзалу. Це дуже перспективна річ, і я можу допомогти й підказати, як це зробити", – додав Петро Троневич.

Він переконаний, що для того, щоб справа зі створення музею на Стрілецькій зрушила з місця, передусім потрібна ініціативність в цьому питанні самої громади міста. Щоб група зацікавлених громадян взялась за роботу, зібрала експонати, якусь коротку довідку про це місце – і робота зрушить з місця. Сама ж "Укрзалізниця", на балансі якої й перебуває це приміщення, самостійно робити музей навряд чи буде. Однак, зі слів Троневича, вона готова піти на зустріч тим, хто все ж таки наважиться втілити в життя створення музею.

Журналісти ділового видання "Конкурент" вирішили на власні очі побачити, що зараз відбувається із приміщенням старого залізничного вокзалу.

Таким зараз є приміщення, де у радянські часи був ресторан, а ще раніше - залізничний вокзал><span class=Таким зараз є приміщення, де у радянські часи був ресторан, а ще раніше - залізничний вокзал

Навколо "Світлофора" лежать купи сміття та розбитого вщент скла від пляшок та вікон.

Не дивлячись на те, що двері зачинені на замок, через вибиті шибки можна побачити купу мотлоху і зруйновані приміщення всередині будівлі><span class=Не дивлячись на те, що двері зачинені на замок, через вибиті шибки можна побачити купу мотлоху і зруйновані приміщення всередині будівлі

Очевидно, що це місце для окремих осіб й надалі продовжує бути "рестораном". Оскільки біля будівлі на вибитих шибках та й всередині приміщення поряд з іншим мотлохом лежать гори пустих пляшок з-під алкогольних напоїв. Неозброєним оком видно, що в приміщення зруйноване та занедбане і продовжить руйнуватися й надалі, якщо не вживати жодних заходів.

Такий вигляд має світлофор зі сторони залізничних колій><span class=Такий вигляд має світлофор зі сторони залізничних колій

Колись тут був перон><span class=Колись тут був перон

Ззовні і  в середині приміщення вщент  Ззовні і в середині приміщення вщент "всипане пустими пляшками з-під алкоголю

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 липня 2020
10 травня 2020
11 квітня 2020
26 січня 2020
14 січня 2020
13 січня 2020
30 грудня 2019
25 листопада 2019
05 жовтня 2019
07 серпня 2019
17 травня 2019
07 квітня 2019
16 лютого 2019
11 січня 2019
09 січня 2019