Поділитись:

Де у Луцьку роздаватимуть воду у випадку тотального блекауту (карта)

Вівторок, 24 жовтня 2023, 14:41

«Луцькводоканал» розробив схему роздачі питної та технічної води на випадок тривалого блекауту.

Про це у вівторок, 24 жовтня, повідомили на сайті Луцької міськради.

«Звісно ж, сподіваємось, що до таких мір вдаватися не доведеться, однак, в часи повномасштабної війни, необхідно підготуватися до надзвичайних ситуацій», –  йдеться у дописі.

На карті нижче вказані точки розливу води у великогабаритну тару, а також у тару обсягом до 5 літрів у різних локаціях Луцька. Лучан просять ознайомитися зі схемою, зберегти зображення і поділитися ним з друзями та близькими.

Роздача води може відбуватися в умовах, коли електроенергія буде відсутня більш як 48 годин. На схемі вказані адреси, зображені місця розливу, в яких лучани зможуть набирати воду.

 

«Луцькводоканал» нагадує правила і рекомендації поведінки в умовах тривалої відсутності електроенергії, водопостачання і водовідведення. Підготуватися до можливих перебоїв з подачею електроенергії, що спричинить зупинку водопостачання і водовідведення, варто вже зараз. Пам’ятайте, що за відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиниться.

Дії при зникненні водопостачання й електроенергії:

  1. В кожну оселю потрібно придбати питну воду в пляшках з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це – запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз.
  2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару.
  3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.
  4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.

Що робити, коли пропало світло, а відповідно – і вода?

  • Не панікувати і не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.
  • Не треба набирати надмірні обсяги води одразу, коли світло пропало, а вода ще є. Набирайте обмежену кількість води за потребою, виключно для базової необхідності.
  • Необхідно раціонально використовувати каналізацію. Користування туалетом має бути груповим – не потрібно спускати воду з бачка щоразу.
  • Для харчування використовувати одноразовий посуд.
  • Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки.

Категорично заборонено викидати в каналізацію вологі серветки, засоби гігієни і одноразовий посуд!

  • Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.

Що робитиме «Луцькводоканал» у період відсутності електропостачання

Водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста.

Залежно від можливого ступеня ураження або ступеня виникнення проблеми у нас є певні можливості підтримувати мінімальні тиски в мережі коштом резервів води. При цьому вода в системі водопостачання буде питною протягом 72 годин.

Одне з головних завдань для населення в непередбачуваних випадках – максимально раціонально використовувати каналізацію.

Лучан закликають подбати про всі перераховані заходи вже зараз. Адже в разі перебоїв з електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати. Тому стратегічні запаси води і інші вказані предмети першої необхідності варто придбати вже, без поспіху і нервів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів