Поділитись:

Святкувати не можна скасувати: як лучани ставляться до 8 березня

Середа, 08 березня 2017, 21:00

Уже традиційно у перші дні весни в усьому світі відзначається Міжнародний жіночий день. Восьме березня – державне свято і, що важливо, неробочий день. Офіційним святом цей день став у перші роки радянської влади. А неробочим днем його зробили тільки в 1965 році. Сьогодні ж, в часи інтенсивної декомунізації, українцям пропонують відмовитись від святкування 8-го березня і, відповідно, скасувати вихідний.

Тож напередодні свята "Конкурент" запитав у лучан, як вони ставляться до святкування 8-го березня і чи погоджуються скасувати його через політичний підтекст.

Сергій:

Важко сказати, якщо чесно. Якщо це є Міжнародний жіночий день, то якось уважити дівчат, жінок, матерів вважаю треба. Це з одного боку. А з іншого боку, якщо поглянути на історію свята, здається, воно з'явилось як комуністичне свято... Але вважаю, що треба святкувати. Інше питання, чи потрібно робити вихідний день. Я вважаю, що не потрібно. Вихідних є дуже багато на рік. Якщо проаналізувати, скільки вихідних є закордоном, то в нас їх, мабуть, більше буде. Якщо ми будем дуже багато відпочивати, то хто буде працювати, піднімати економіку країни? Але відзначати треба. Міжнародний жіночий день хай буде свято. Якщо хтось хоче привітати свою маму, жінку, кохану людину, це просто ще один привід подарувати квіти, зробити щось приємне, чи принести чашку кави в ліжко зранку... Тобто відзначати треба, але вихідний, вважаю, не варто робити.

Наталя:

Ще один вихідний день! Для жінок це добре.

Міла Євгенівна та Ірина:

Варто відзначати. Це вже традиція така склалася в Україні відзначати жіночий день. Не так часто ми, жінки, маємо свято. На мою думку, вихідний на державному рівні варто зберегти.

Валерій Миколайович:

Варто відзначати. Це стара традиція. Чого її відміняти? Можливо, по-іншому назвати свято. Хай буде вихідний на державному рівні. Є багато вихідних, які взагалі не потрібні. Змінюється політична ситуація, змінюється історія – все міняється, а для жінок свято повинно бути.

Юра і Аня:

Я вважаю, що варто відзначати цей день, тому що варто цінувати таких прекрасних жінок. Ні, ми не хочемо, щоб його скасовували. І вихідний потрібно зберегти.

Віктор:

8 березня не варто відзначати, позаяк переважна більшість українських жінок не виступають за свої жіночі права. Так як в Україні жінок дискримінують на роботі, нерівні зарплати, тому поки що не варто це святкувати. Це просто свято. День матері краще святкувати. Я за те, щоб свято 8-го березня скасувати і вихідного щоб не було.

Саша і Міша:

Звичайно варто відзначати! Швидше всього, варто робити вихідний – це ж загальне правило. А в честь чого його скасовувати? Що таке? Це питання треба вивчати. Але мені здається, що відміняти не треба. Хай би було.

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2020
14 квітня 2020
13 квітня 2020
09 березня 2020
08 березня 2020
07 березня 2020
20:20
15 січня 2020
27 грудня 2019
26 грудня 2019
21 грудня 2019
17 грудня 2019
09:29
07 грудня 2019