Поділитись:

На Волині єпархія «мп» покарала свого священника за богослужіння з екзархом Вселенського патріархату

Субота, 30 вересня 2023, 08:00

Митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл УПЦ «мп» тимчасово заборонив у священнослужінні протоієрея Олександра Колба, настоятеля Маріє-Магдалинінського храму Луцька. 

Відповідний указ від видав 29 вересня. 

Йдеться про заборону без права причастя Святих Христових Таїн до повного розкаяння. Також без дозволу керуючого єпархією забороняється перехід в іншу єпархію.

Таке покарання протоієрей Олександр Колб отримав через те, що 4 вересня брав участь у богослужінні екзарха Вселенського патріарха єпископа Команського Михаїла, де також нібито був присутній один із священників ПЦУ. Під час богослужіння молилися за полеглих воїнів ЗСУ та мирних жителів, вбитих загарбниками.

Єписком Михаїл, зокрема, додав, що такі співслужіння сповнюють його радості та надії, що все більше людей розумітимуть хибність, неприродність та упередженість постанов РПЦ і УПЦ МП про розрив євхаристичного спілкування: «Рішень, що базуються не на свободі у Христі, а на залякуванні та маніпулюванні».

«Особисто я вірю, що з Божою допомогою, поволі скресне крига взаємної недовіри та протистояння в житті православних в Україні. Ми ж радо чекаємо й інших кліриків УПЦ для спільного служіння та молитви, як першого кроку в напрямку умиротворення церковного життя. Чекаємо, з повагою та любовʼю, як на братів у Христі та вільних дітей Божих», – підсумував єпископ Команський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів