Поділитись:

Екоінспектори обстежили ставок у Луцьку, в якому загинула риба (відео)

Вівторок, 19 вересня 2023, 20:44

Працівники екоінспекції спільно з іншими природоохоронними спеціалістами обстежили ставок, в якому зафіксували мор риби, що поблизу вулиці Застав’я у Луцьку і відібрали проби води на аналіз.

Результати будуть за п'ять днів, розповів екологічний інспектор Анатолій Гламазда. Про це пише Суспільне.

З його слів, це буває на водоймах, які мілкі, зарослі, замулені, коли не має проточної води та коли починається гниль: літо, кінець осені, коли відмирають рослини, тоді зменшується рівень кисню.

 

Лучанка Алла Лагнюк, яка живе поруч зі ставком, говорить: протягом останніх двох років у водоймі вдруге гине риба. Нині, каже, місцеві жителі відчувають неприємний запах.

«Загинула вся риба – від отакої мілюзги, то ось таких карпів. Торік в мене до 70 індокачок здохло, вийшли до води, попили і так від води вже не відійшли», – розповідає Алла Лагнюк.

 

За словами заступника керівника відділу екології Луцької міськради Олега Гелети, загинули плітки, окуні, краснопірки і щуки через недостатню кількість води, яка надходила у цей ставок.

Посадовець каже: представники відділу екології провели заміри вмісту кисню у воді та зафіксували, що при необхідній мінімальній кількості 4,0 мг на літр, по факту було 1,25 мг кисню. Риба загинула в результаті асфіксії, тобто задухи, каже Олег Галета.

Наразі вирішується питання про утилізацію 50 кілограмів риби, яка загинула у ставку, що поблизу вулиці Застав’я у Луцьку, каже еколог Олег Гелета.

Надрукувати
мітки:
коментарів