Поділитись:

У Сенаті США візьмуться за Маска і роботу Starlink в Україні

Субота, 16 вересня 2023, 01:23

Комітет Сенату США зі збройних сил зайнявся вивченням питань національної безпеки, викликаних рішенням мільярдера Ілона Маска заблокувати його приватну супутникову мережу Starlink біля окупованого Криму.

Про це з посиланням на Bloomberg пише Українська правда.

За словами Ріда, повідомлення про використання Starlink виявили «серйозні проблеми відповідальності щодо національної безпеки, і комітет займається цим питанням».

«Комітет агресивно досліджує це питання з усіх боків», – сказав він.

Рід зазначив, що комітет розглядатиме ширший ринок супутникового зв’язку, державні контракти та «важливу роль, яку тут відіграли пан Маск і його компанія».

«Ні Ілон Маск, ні будь-який приватний громадянин не можуть мати останнє слово, коли йдеться про національну безпеку США», – додав Рід.

Інші сенатори-демократи в комітеті, в тому числі Джин Шахін з Нью-Гемпширу та Елізабет Воррен з Массачусетсу, вимагали від Міністерства оборони відповіді, чому саме Маск, а не уряд США, вирішував, коли Україна може використовувати супутникову мережу.

Шахін і Воррен планують надіслати лист міністру оборони Ллойду Остіну з проханням надати подробиці про роботу Starlink і Маска в Україні, сказав помічник Конгресу, який побажав залишитися неназваним. За словами помічника, комітет ще не починає офіційне розслідування, а скоріше збирає інформацію.

У короткому інтерв’ю Шахін розповіла, що запитувала представників адміністрації під час секретних брифінгів про контроль за використанням Starlink в Україні та не отримала відповіді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів