Поділитись:

Потреби у залученні жінок-медиків на фронт нині немає, йдеться лише про облік, – Маляр

П'ятниця, 15 вересня 2023, 14:19
Потреби у залученні жінок-медиків на фронт нині немає, йдеться лише про облік, – Маляр

Станом на сьогодні Генеральний штаб не має додаткової потреби в жінках-медиках на фронті, йдеться про постановку їх на облік у військкоматі.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, коментуючи питання військового обліку жінок-медиків, пише «Укрінформ».

«Це норма, яка стосується жінок з медичною освітою. Я нагадаю, що вона була прийняття Верховною Радою, це на рівні закону. Генеральний штаб тоді і зараз запевняє, що вони наразі не потребують жінок цих спеціальностей безпосередньо на фронті, і я нагадаю, що постановка на облік – це не означає мобілізацію. Це перше.

По-друге, у нас немає на фронті жінок, які там знаходяться без їхньої згоди. Тобто, навіть, якщо жінка є військовослужбовицею, то ті 5 тисяч, які знаходяться на передньому краї – це жінки, які надали згоду на це», – зазначила Маляр.

Як повідомлялося, минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про мобілізаційну підготовку й мобілізацію, відповідно до якого жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку.

Нагадаємо: представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський заявив, що в Україні обмеження на виїзд за кордон буде стосуватися лише тих жінок, яких мобілізують, а не всіх, які будуть стояти на військовому обліку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів