Поділитись:

«Гуцулка Ксеня» з сотки: солдат медичної роти має четверо дітей та восьмеро онуків

Вівторок, 12 вересня 2023, 15:26
«Гуцулка Ксеня» з сотки: солдат медичної роти має четверо дітей та восьмеро онуків

На фото – солдат медичної роти Волинської бригади тероборони пані Оксана, позивний «Гуцулка Ксеня».

Жінка родом з Львівщини, проте 37 років тому за направленням приїхала працювати на Волинь, де й зустріли свою долю – місцевого парубка Івана, – розповідають у 100-й окремій бригаді ТрО. 

В Оксани Володимирівни четверо дітей і восьмеро онуків («дев’яте в дорозі»)! Поки найменшій онучці Олівії 14 вересня виповниться два місяці – вона з’явилася на світ, коли бабуся вже стала до лав ЗСУ:

«Побачила в телефоні оголошення, що у Волинській бригаді тероборони формується медична рота – потрібні лікарі, медсестри, водії, кухарі. Я за освітою агроном-плодоовочівник, все життя працювала агрономом, головним бухгалтером в сільраді, була директором комунального підприємства. Але їсти готувати вмію і люблю. Влітку мене часто запрошували сезонним кухарем на бази відпочину на Шацьких озерах – доводилося готувати на кількасот людей! От і подумала: то наші хлопці на Сході не матимуть чого смачно попоїсти, а я вдома сидітиму – не буде цього!», – каже «Гуцулка Ксеня».

Медичну комісію у військкоматі пані Оксана проходила таємно від родини – правду ж сказала перед самісіньким від’їздом на Схід.

«Дітей я вже вигодувала, про онуків дбають їхні батьки, а мій Іван Іванович і сам доволі непогано вміє готувати – до Перемоги з голоду точно не помре», – жартує Оксана Володимирівна.

Разом з кількома колегами-кухарями «Гуцулка Ксеня» забезпечує смачними сніданками, обідами та вечерями і особовий склад медичної роти, і бійців, які лікуються в тамтешньому стаціонарі.

Подейкують, що ще такого не було, аби боєць за тиждень лікування не набрав кіло, або й півтора ваги! – А як же ж інакше – коли в меню для хворих і «відбивна зі свинини з помідорами під сиром», і «шашлик курячий на шпажці», і «борщ червоний з пампушками», не кажучи вже про смажену свіжу рибу та налисники і вареники з різними начинками!

«Пані Оксано, а що приготуєте на «обід Перемоги»?», – жартома поцікавилися в «Гуцулки Ксені».

«Запечемо порося! Або й кілька поросят! Ще не знаю, де ми їх тут візьмемо – але точно запечемо!», – зазначає пані Оксана. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 квітня 2024
27 березня 2024
17 березня 2024
13 березня 2024
11 лютого 2024
08 лютого 2024
18 січня 2024
13 січня 2024
11:43
11 січня 2024
06 січня 2024