Поділитись:

Україна повернула під контроль «вишки Бойка» в Чорному морі, – ГУР (відео)

Понеділок, 11 вересня 2023, 13:02

Україна повернула під контроль бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі, відомі як «вишки Бойка».

Про це у понеділок, 11 вересня, повідомила у телеграмі пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Росія окупувала ці платформи у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики та для розміщення засобів РЛС.

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш», – йдеться у дописі.

У ГУР зазначили, що під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також радіолокаційну станцію «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Розвідники додали, що під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. 
Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів