Поділитись:

Поліцейський, який збив на блокпосту в Нововолинську людей, відсидить шість років, – апеляція

Середа, 06 вересня 2023, 08:20

Сержант поліції на смерть збив на блокпосту біля Нововолинська двох людей: 20-річного нацгвардійця Максима Куця та 40-річного офіцера Ігоря Мороза. Суди тривали рік. 

Суд першої інстанції присудив винному шість років позбавлення волі. Це рішення переглядали в апеляції, – пише ІА «Волинські Новини». 

Нагадаємо: 27 липня 2022 року на в’їзді у Нововолинськ сталася смертельна ДТП: автомобіль збив людей на блокпосту. За кермом був 22-річний поліцейський Олег Крючко.

Винному в аварії висунуто підозру за ч. 3 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до загибелі кількох людей. За цією статтею винуватцю загрожує до 10 років позбавлення волі.

Унаслідок ДТП загинув 40-річний офіцер Ковельського районного управління Ігор Мороз. Без батька залишилося двоє неповнолітніх дітей. Також загинув 20-річний військовий Національної гвардії України, молодший сержант Максим Куць.

Поки тривали суди, Олег Крючко разом зі своїм батьком намагалися знайти прощення в сімей загиблих.

«Крючко намагався залагодити свою провину перед потерпілими. Побачив в інтернет-ресурсах, що родина Куць потребує матеріальної допомоги для поховання. Він просив свого батька, щоби той переказав на картку брата загиблого Максима гроші, що той і зробив. Загалом батько мого клієнта переказав родині Куць 50 тисяч гривень. Крючко, усвідомлюючи свою провину і те, що він позбавив життя людей, намагався якимось чином допомогти родинам загиблих… Він неодноразово приїжджав до родин загиблих, намагався з ними порозумітися, неодноразово вибачався, однак порозуміння не дійшов», – розповів захисник Анатолій Бакаєвич.

Представниця потерпілих Наталія Андріяш зазначила: «Втрата потерпілих важка. Їх можна зрозуміти. Вони відразу повідомили Крючку та його батьку, що не бажають спілкування, будь-яких контактів, оскільки в силу обставин не можуть пробачити смерть найрідніших людей. Але були дзвінки, були повідомлення. Одного разу до мами загиблого Ігоря Мороза приїхали Крючко та його батько, зайшли на подвір’я. Такі дії ми не вважаємо компромісом і способом домовитися. Ми вважаємо це лише тиском на потерпілих».

Нововолинський міський суд присудив Олегу Крючку шість років позбавлення волі, три роки заборони керувати автомобілем. Ще він має виплатити сім’ям загиблих моральну компенсацію – загалом близько одного мільйона гривень разом із витратами на правничу допомогу та на проведення експертиз.

В апеляції захисник експоліцейського клопотав, аби покарання змінили на п’ятирічний термін із заміщенням на три роки умовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів