Поділитись:

Трансформер: у «Цуманській пущі» росте небезпечний дуб-чужинець (фото)

Середа, 30 серпня 2023, 13:23

На Волині досліджували неймовірно красивий дуб-чужинець, який становить реальну небезпеку для наших лісів.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

До Ківерцівського національного природного пару «Цуманська пуща» завітав український геоботанік та еколог, академік Національної академії наук України, професор, доктор біологічних наук, завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, професор кафедри екології природничого факультету Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Яків Дідух, аби дослідити дуб червоний Quercus rubra L., який росте у волинський лісах.

 

Спільно з волинськими науковцями відділу науково-дослідної роботи вони обстежили ділянки території нацпарку, на яких поширений дуб червоний.

 

 

Дуб червоний – це інвазійний вид-трансформер, який збіднює наші лісові екосистеми, руйнуючи взаємозв’язки, створюючи взагалі нові умови, які трансформують природнє середовище. 

 

 

У більшості європейських країн дуб червоний належить до інвазійних видів через високу конкурентоздатність природного поновлення та значне притінення поновлення місцевих корінних видів. Він успішно пристосувався до нових умов, ставши агресивним диктатором, почав завойовувати територію, активно розмножуватися, часто витісняючи при цьому корінних мешканців і в цьому його небезпека.

Довідково: 
Дуб червоний (Quercus rubra), або Дуб північний (Quercus borealis) – дерево родини букових (до 30-35 м заввишки) з густою, кроною, міцними гілками і товстим прямим стовбуром. Червоний дуб поширений переважно у помірних областях Північної Америки включно до Канади. До Європи був завезений в XVII столітті.
Своїй назві завдячує листю, яке восени набуває насичено-червоного кольору. Чимало насаджень червоного дуба є в Україні, на Волині, зокрема і на Ківерцівщині.
Червоний дуб є чужорідним для нашої місцевості і являє собою реальну небезпеку для наших лісів. Зараз його активно висаджують як декоративну рослину. Враховуючи швидкість росту і невибагливість дуба, ймовірність, що він приживеться, майже стовідсоткова. І якщо не зупинити цей процес, то, цілком можливо, через пару десятків років дуб може повністю заселити територію, призначену для місцевих рослин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 вересня 2023
18 вересня 2023
10 вересня 2023
09 вересня 2023
07:15
07 вересня 2023
04 вересня 2023
31 серпня 2023
30 серпня 2023
29 серпня 2023
26 серпня 2023
21 серпня 2023
07 серпня 2023
06 серпня 2023