Поділитись:

«Українці не здаються», – волинські веслувальники розповіли, як пливли до фінішу на затопленому човні

П'ятниця, 25 серпня 2023, 09:00

Волинські веслувальники у складі збірної команди України вперше в історії допливли до фінішу на човні «Дракон», що тонув. Спортсмени повернулися з чемпіонату світу в Таїланді й готуються до змагань в Італії.

Розповів Суспільному капітан національної збірної України з веслування на човнах «Дракон» Дмитро Назарук. З його слів, українці не здаються.

Чемпіонат світу відбувся у Таїланді 10-го серпня. Тоді веслувальники вийшли на дистанцію дві тисячі метрів. Гребли у човні «Дракон» для двадцятьох спортсменів. У центр човна завжди садять найтяжчих спортсменів, їх в команді називають – «двигунами», по краях – легших, – говорить Дмитро Назарук.

 

Розповідає: перед виходом на старт вирішили зняти з дистанції двох спортсменів, щоб човен був легший і зменшити ризик його затоплення від хвиль, які утворюються від «драконів» суперників.

«Коли ми усвідомили, що йдемо на дно, то завдання було не запанікувати, а згуртуватися і далі працювати. У долі секунди ми зрозуміли, що можемо доїхати до фінішу і моє завдання, як капітана, було згуртувати хлопців», – каже Дмитро Назарук.

Каже: човен опинився під водою, але не пішов на дно, бо в його конструкції є місця із запасом повітря.

 

«Судді хвилювалися, щоб ми не повипадали з човна і вони нас зупиняли та кричали «stop Ukraine». А коли побачили, як нас підтримують трибуни, то зрозуміли, що цих хлопців не зупинити», – каже капітан команди.

У спортсменів є традиція мінятися формами, – розповідає учасник збірної України Яків Дудка. Каже: мав три комплекти форми й всю виміняв, бо всі хотіли мінятися саме з українською командою.

 

«Коли ми вже під’їхали до пірса – усі учасники змагань вишикувалися у величезний коридор, кожен хотів нас обійняти, як мінімум – дотягнутися і поплескати по плечу, потиснути руку. Ми тільки тоді зрозуміли наскільки це було важливо», – каже Дмитро Назарук.

Із дев'яти команд до фінішу допливли шість, українці фінішували шостими, – каже Дмитро Назарук, – але це не важливо. З його слів, ніхто не пам'ятає переможців чемпіонату світу з веслування, а про українську команду знає увесь світ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 листопада 2023
26 листопада 2023
25 листопада 2023
23 листопада 2023
08 листопада 2023
26 жовтня 2023
17 вересня 2023
11 вересня 2023
03 вересня 2023