Поділитись:

На Волині планують розвивати ягідний бізнес

Четвер, 23 лютого 2017, 15:32

На Волині сільські господарства заохочують займатись ягідництвом, зокрема вирощувати суницю та малину.

Про це йшлося під час семінару "Ефективне ведення сільського господарства" у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості, – повідомляє ПроКовель.

Ініціатор зустрічі – представник громадської організації "Об'єднання виробників плодово-ягідної продукції "Ягідник" Володимир Кулюк, який є одним із координаторів проекту "Ягідник".

Участь у семінарі взяли 35 потенційно зацікавлених людей, господарів, які готові на своїх земельних наділах займатись ягідництвом.

На сьогодні ягідництво залишається одним із найперспективніших напрямів у сільському господарстві. За кількостю ягідних культур ринок ще далекий від насичення, тож щороку спостерігається підвищена зацікавленість ним.

Пропозиції від ГО "Ягідник" були досить чітко окреслені: людина безоплатно отримує елітні саджанці суниці або малини на умовах договору, за яким зобов'язується продавати вирощену продукцію тільки ГО "Ягідник" протягом певного терміну. Людина несе відповідальність за саджанці, зобов'язується забезпечити полив, обробіток, захист від хвороб та шкідників. Від стихійних природних явищ насадження мають бути застраховані. Складається договір, яким обумовлюється кількість та сорт посадкового матеріалу, відповідальність сторін. Саджанці передаються за актом прийому-передачі, плани по здачі ягід не встановлюються.

Мінімальна площа насаджень має бути не менше десяти сотих гектара. Вирощену продукцію громадська організація зобов'язується купувати за встановленою на початку сезону незмінною ціною.

Крім того, кожній людині надається агрономічний супровід, можливість зробити експрес-аналіз ґрунту та води, сприяння в купівлі на вигідних умовах інвентарю та засобів захисту рослин.


Надрукувати
мітки:
коментарів