Поділитись:

Вакцинація дітей проти кору, паротиту, краснухи: на Волині працює 95 пунктів щеплення

Середа, 09 серпня 2023, 12:32
Фото ілюстративне

На Волині триває вакцинація дітей проти кору, паротиту та краснухи – в область привезли 10 950 доз комбінованої вакцини.

Про це повідомляє управління інформаційної та внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації.

Перед початком навчального року стартувала національна кампанія щеплення від кору дітей, які через війну або інші обставини пропустили вакцинацію.

Кір передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразним. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють.

Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95 % населення мало імунітет від цієї хвороби. І цього можна досягти через вакцинацію.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини

забезпечують захист дитини від кору, паротиту та краснухи.

У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору в Україні отримали лише 69 % дітей у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору, зараз ці щеплення мають бути надолужені, а діти – довакциновані.

На Волині працює 95 пунктів щеплення. Перелік та адреси пунктів можна подивитися за посиланням.

Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, та організовані колективи (освітні заклади, дитячі оздоровчі табори тощо). Для виклику мобільної вакцинальної бригади необхідно залишити заявку за телефоном регіонального координатора: (050) 199 15 47.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів