Поділитись:

Міносвіти заблокувало видачу дипломів понад 450 випускникам

Неділя, 30 липня 2023, 06:19
Міносвіти заблокувало видачу дипломів понад 450 випускникам

Міносвіти України заблокувало замовлення документів про вищу освіту понад 450 здобувачам. Останні не складали ЗНО.

Про це пише 24 канал

Так, відповідні студенти отримають можливість узяти перерву у навчанні та завершити здобуття освіти у 2024 році. Але за умови, якщо виконають усі необхідні вимоги.

У МОН наголосили: лише ЗНО дозволяє оцінити, наскільки абітурієнти готові для успішного опанування освітніх програм вишів.

Та протягом останніх років доволі популярним став так званий «польський вступ». Цей «механізм» полягає у тому, що спочатку вступник стає студентом іноземного вишу, а після року навчання (у деяких випадках навіть без виїзду за кордон) поновлюється в українському виші на старший курс. І ця схема дозволяла «обійти» ЗНО й інші обмеження, встановлені стандартами вищої освіти.

Відповідно до змін, які набули чинності 2019 року, у Законі України «Про вищу освіту» прописали, що у разі поновлення на певну освітню програму вступник повинен виконати ті ж вимоги, що й інші здобувачі освіти. Тобто він має мати відповідні результати ЗНО, якщо це передбачав вступ на освітню програму, відповідні результати творчого конкурсу або фахового іспиту.

У МОН розповідають, що деякі заклади вищої освіти почали обманювати абітурієнтів і студентів, рекламуючи вступ і навчання без результатів ЗНО.

У МОН наголошують, що це, зокрема, стосується юристів та медиків. Саме тому МОН після 4 років набуття чинності відповідною нормою Закону заблокувало замовлення документів про вищу освіту понад 450 здобувачам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів