Поділитись:

Гунчик сказав, чим блокада торгівлі з Донбасом загрожує бізнесу Волині

Субота, 18 лютого 2017, 13:25

Голова ОДА Володимир Гунчик запевнив, що поки ніяких загроз стабільній роботі економіки і бізнесу Волині немає.

Однак надзвичайний стан в енергетиці введений, і область повинна бути готова до будь-яких екстремальних ситуацій.

"Блокада внесла свою лепту в ухвалення такого рішення, бо, дійсно, що б ми сьогодні не говорили, але величезна кількісь антрацитової групи вугілля поступала на наші ТЕС з окупованої території. Я дивлюся на такі речі досить прагматично. Так була структуризована в той час економіка. Коли торік почалися поставки вугілля по імпорту, теж було багато критики, чому ми закуповуємо вугілля, адже в нас достатньо свого волинського вугілля. Однак тільки дві ТЕС дозволяють використовувати газову групу вугілля. Решта орієнтовані на антрацитову групу вугілля. Тому якщо ми говоримо про значимість слова блокада, питання введення надзвичайного стану, то, звичайно, це значний вплив. Президент України досить чітко аргументував думки багатьох політиків, вказавши на те, що за питаннями блокади проглядаються інтереси нашого північного сусіда, за висловлюваннями деяких політиків чітко видно намагання знову ж таки зворушити ситуацію в парламенті і налаштувати всіх на дострокові парламентські вибори, що внесе дисбаланс в стабільність, яка підтримується в Україні", – зазначив Гунчик.

Голова ОДА підтримує думку Президента про те, що це блокада піде на шкоду Україні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "НАС ШАНТАЖУЮТЬ ВІЯЛОВИМИ ВІДКЛЮЧЕННЯМИ СВІТЛА", – ВОЛИНСЬКИЙ БОЄЦЬ ПРО БЛОКАДУ ОРДЛО

"Тут треба думати не тільки про маленьку складову енергетики, а в цілому оцінювати, що сьогодні дає блокада. Якщо українські підприємства сплачують податки в український бізнес і там працюють українці, і вони сьогодні будуть змушені зупинитися через те, що ми зайняли таку радикальну позицію, тоді виникає питання: а як же ми, українці, ставимося до тих українців, які сьогодні лояльні до нас, які чекають на визволення територій, які ведуть партизнаську війну і надіються на те, що рано чи пізно Україна прожене окупантів", – сказав губернатор.

З його слів, за цим чітко видно її бізнес-інтереси, передусім деяких політиків, які розуміють, що в умовах війни контрабанда, незаконний перетин кордону або лінія розмежування приносить їм величезні статки. Тому, вважає Гунчик, потрібно знаходити компроміс між національними інтересами держави і намаганням політиків підняти свої рейтинги.

"Якихось особливих небезпек для волинського бізнесу немає. Але я закликаю волинян вчасно розраховуватися за спожиті енергоносії, більш інтенсивно впроваджувати енергоефективні заходи, дбати про змешення залежності від поставок газу. У нас достатньо ресурсів на території Волині, щоб про економіку області говорити, як про енергонезалежну. Бізнес повинен ефективно використовувати свої можливості, коли спадають пікові навантаження, тобто після 20:00 години", – підсумував голова ОДА.

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:00
02 червня 2023
08:00
01 червня 2023
31 травня 2023
30 травня 2023