Поділитись:

Повідомили, що породило аномальну спеку, яка вбиває людей

Субота, 15 липня 2023, 01:16
Повідомили, що породило аномальну спеку, яка вбиває людей

Потужна хвиля тепла, яка отримала назву «Цербер» (Cerberus), встановилася в Європі, змушуючи такі міста як Рим, Болонья і Флоренція, оголосити червоний рівень небезпеки.

Про це пише ТСН з посиланням на DailyMail.

За словами експертів, попри вже рекордні показники спеки, наступного тижня спека в Європі посилиться ще більше. Очікується, що в деяких частинах Іспанії, Франції, Греції, Хорватії та Туреччини температура перевищить 40 градусів за Цельсієм. Водночас в Італії температура може сягнути 48,8 градуса. Науковці пояснюють таку спеку одразу трьома чинниками: Ель-Ніньо, антициклоном і зміною клімату.

«Європа не надто схильна до впливу Ель-Ніньо безпосередньо, тому антициклон і зміна клімату є основними причинами стабілізованої спеки», – каже викладачка кафедри зміни клімату в Університеті Сассекса докторка Мелісса Лазенбі.

Наявна хвиля тепла наразі охоплює деякі райони півдня Європи та північного заходу Африки. Але основний удар спеки припаде на італійські острови Сардинія і Сицилія, де температура підніметься до 48,8 градуса.

«Немає жодних сумнівів у тому, що вирішальним фактором, який стоїть за такою тенденцією, є викиди вуглекислого газу внаслідок спалювання викопного палива. Поки ми не скоротимо викиди, такі екстремальні явища, як хвилі рекордної спеки, які ми спостерігаємо в Європі, ставатимуть дедалі більш звичними», — каже доктор Леслі Мабон з Університету Опен.

Першою жертвою "Цербера" виявився 44-річний чоловік, який загинув, працюючи на вулиці в Лоді, недалеко від Мілана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів