Поділитись:

Кінець пандемії: чи обов'язкові вакцинація і COVID-сертифікат

Четвер, 06 липня 2023, 09:27

В Україні через завершення карантинних обмежень використання та наявність COVID-сертифікату є не обов’язковими.

Про це повідомляє Урядовий портал.

1 липня на території України більше не діють карантинні обмеження COVID-19.

Що з вакцинацією проти COVID-19?

Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. При цьому варто зазначити, що вона є рекомендованою, проте не обовʼязковою. Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen)).

Додатково для імуноскомпрометованих пацієнтів (наприклад, онкохворих) в певних медичних випадках для посилення імунної відповіді організму може бути введена додаткова доза для посилення імунної відповіді організму.

Власне_ для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз. Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.

Що з COVID-сертифікатами?

В Україні через завершення карантинних обмежень використання та наявність сертифіката є не обов’язковими – більше не потрібно надавати документ для відвідувань публічних місць. Однак, плануючи закордонну поїздку, необхідно заздалегідь дізнатися правила в’їзду в країну щодо карантинних обмежень – кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб.

Чи потрібен у разі планової госпіталізації негативний результат тестування на COVID-19? 

Оскільки COVID-19 все ще залишається особливо небезпечною інфекцією, наразі у випадку планової госпіталізації необхідно проводити тестування на COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів