Поділитись:

Хто і як має право розшукувати та затримувати за ухилення від мобілізації

Понеділок, 03 липня 2023, 20:08
Хто і як має право розшукувати та затримувати за ухилення від мобілізації

Адвокат Роман Сімутін розповів, кого мають право оголосити в розшук за ухилення від мобілізації та що робити у разі затримання. 

MC.today переповідає деталі.

«Внесення даних призовника про розшук до інформаційно-пошукової системи МВС «Армор» – цілковита профанація. Уявіть, щоб хтось колись за якихось обставин звернувся до поліції та попросив оголосити такого-то у розшук. Йому б відповіли: «Ти хворий? Хочеш, щоб мене посадили? Де законні підстави: постанова слідчого про оголошення у розшук, ухвала суду про затримання і т. д.?». Нині ж вносять до бази лише на підставі звернення ТЦК про доставлення. Не затримання, а саме доставлення, що передбачає виключно добровільність, а поліція ставить помітку як “розшук», – каже він.

Тобто чи дійсно вам вручили повістку, чи ні – не хвилює. Чи за вас розписалися інші, чи ви самі – цей факт не цікавить. А якщо повідомлення вам всунули у двері або передали двірником – ну, значить належним чином повідомили (насправді, це не так!). 

Розшукувати мають справжніх ухилянтів, які дійсно відмовилися від своєї повістки чи не явилися, а не будь-кого, чиє ПІБ впишуть у те звернення про доставлення, пояснює правник.

Хто може затримати за ухилення від мобілізації

Сімутін зазначає, що законних механізмів затримати людину немає.

«Та ніхто, навіть працівники поліції не мають достатніх повноважень вас затримати за статтями 210, 210-1 КУпАП. Чому? Бо вказані статті не несуть загрози для оточення і не потребують негайного припинення правопорушення шляхом затримання, застосування фізичної сили та доставленням до відділку. Саме тому поліція й викликає ТЦК, бо вже наїлася відписуватися за незаконні затримання. Тепер діють «тихою сапою», мовляв, ми вам знайшли ухилянта – їдьте й самі розбирайтеся. Повторюся: станом на сьогодні жодних правових підстав для затримання, а особливо для застосування сили та спецзасобів, у структури ТЦК немає, бо її офіційно не уповноважили для таких дій», – каже правник.

Що ж робити, якщо затримали

Нічого не підписувати, не надавати свої дані та грати у мовчанку. А одразу після звільнення – йти до прокуратури та писати заяву про незаконне затримання і позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів