Поділитись:

ЗНО чи НМТ: що складатимуть абітурієнти у 2024 році

Субота, 01 липня 2023, 06:24
ЗНО чи НМТ: що складатимуть абітурієнти у 2024 році

У 2024 році абітурієнти, ймовірно, знову складатимуть національний мультипредметний тест. До ЗНО у такому форматі, як проводилося раніше, радше за все не повернуться.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час візиту на Івано-Франківщину. 

«Найбільша проблема для всіх нас – це логістика: як довезти, як забезпечити, щоб тести не розкрили до початку іспиту, як забезпечити їхнє збереження. Я думаю, що під час воєнного стану до паперової форми навряд чи зможемо повернутися», — каже Сергій Бабак.

Він говорить, що найважчі проблеми з логістикою – у прифронтових зонах.

«Це питання того, що всі абітурієнти повинні одночасно в один часовий проміжок складати тест. І ця проблема виникатиме, коли лунатиме повітряна тривога. Бо хтось уже складе на той момент у регіонах, де її не буде, а хтось піде у сховище і муситиме повернутися назад незалежно від того, скільки триватиме тривога, щоб продовжити заповнювати паперову форму. Це – дуже важливо», – пояснює Сергій Бабак.

За його словами, наступного року абітурієнти теж, імовірно, складатимуть мультипредметний тест.

«У якій формі він буде – побачите, бо у нас все динамічно змінюється. Якщо минулого року вперше у нас був НМТ з трьох дисциплін, які були однаковими для всіх, то цього року ми пішли за програмою «2+1» для того, щоб можна було обрати предмет для спеціальності», – розповідає Сергій Бабак.

Він додає, що й після війни до ЗНО у такому форматі, як це було раніше, ймовірно, не повернуться. Хоча все залежатиме від того, наскільки довго триватимуть бойові дії, і коли повернуться діти з-за кордону. Це – найголовніші умови при вирішенні, яку форму оберуть для тестування – паперову чи електронну.

«Хочемо, щоб до 1 вересня 2023 року всім був зрозумілим алгоритм вступу на наступний рік і формат проведення НМТ. Щоб усі мали час підготуватися», – говорить Сергій Бабак.

З його слів, національний мультипредметний тест – це електронний замінник ЗНО.

«Приблизно до 2027 року весь формат ЗНО ми планували перевести в електронну форму, бо це – зручніше і дешевше для держави тестувати всіх. Але через повномасштабне вторгнення ми були змушенні його впровадити швидше. Я підозрюю, що згодом у нас буде змішаний формат, коли ДПА може бути у формі НМТ», – каже Сергій Бабак.

Він схиляється до думки, що ДПА для учнів 9, 11 класів повинна проводитися у форматі НМТ. Тобто, щоб до закінчення школи «у дитини був НМТ з чотирьох дисциплін, а при вступі буде враховуватися НМТ + одна чи дві спеціалізовані дисципліни для якоїсь конкретної спеціальності».

Зараз команда Міністерства освіти і науки та члени комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій обговорюють кілька альтернативних моделей складання тесту.

«Ми будемо орієнтуватися не лише на своє бачення чи бажання дітей і батьків, ми будемо враховувати, наскільки держава спроможна максимально якісно це зробити. Вважаємо, що поки НМТ – найбільш ефективна форма, враховуючи школи, близькість до бойових дій, величезну кількість ВПО і дітей за кордоном», – пояснює Сергій Бабак.

Нагадаємо: під час проходження Національного мультитесту у Волинській області зафіксували лише один випадок недобросовісного складання іспиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів