Поділитись:

На Волині шиють вишиванки відомого в Україні бренду: історія бізнесу (фото)

Автор: Ольга Зейлик |
Неділя, 02 липня 2023, 09:30

Пані Галина Карунос в різний час займалась різними бізнесами. Була у торгівлі, виробництві, якийсь час займалась продажем запчастин і фарб.
А три роки тому вона долучилася до створення бренду вишитого одягу SVARGA, засновницею якого є її донька Наталія

Тому, як поділилася журналістам сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» пані Галина, це уже фактично сімейний бізнес. 

«Вона ідейник, а я – руки. У Львові – голова, яка відшиває макети і експериментальні моделі», – ділиться жінка.

 

Також пані Галина розповіла, що й сама вишивка наноситься теж у Львові, а турботливі руки володимирських швачок уже творять готовий виріб.

  

Як на бізнес вплинула велика війна

Війна змінила стратегію ведення бізнесу для багатьох. А для фірми пані Галини стала поштовхом для масштабування і нарощення потужностей.

   

«Люди хотіли навернутися до своєї історії і культури, вони хочуть показувати, хто вони і звідки вони. І цим самим вони несуть вишиванку. Коли почалась війна, на Сварзі, як і у всіх, ніхто нічого не хотів робити, мовляв, давайте боятися.

Для того, щоб втримати людей, ми створили «Вишивану Україну» (колекція вишиванок з орнаментами різних регіонів країни, - ред.). Ця колекція була виплакана болем насправді, бо хотілося підтримати всіх, хто був там», – розповідає підприємиця.

Так народилась донецька, луганська вишиванка, Крим, Київ та інші. 

  

«Коли бомбануло в Яворові, ми створили яворівську вишиванку. Вона дійсно таким болем прониклась. І ми понесли цю культуру в маси, а завдяки тому, що ми вчасно зреагували, в нас пішло покращення», – поділилась Галина.

Обладнання, яке дарує час

«Для того, щоб робити кращий продукт під цей бренд, ми змушені були просити обладнання. Для нас це дуже важливо. Тому що петельні ґудзики ми пропрацьовуємо. А машинки нові краще роблять, продукт стає презентабельнішим.

Перед тим ми використовували ручну роботу: пришивання гудзика і петелька з резиночки. З часом поступово моделі удосконалюються і переробляються. Так, наприклад, на чоловічих сорочках уже є кнопка. Це процес, де і конструктор, і технолог, і дизайнер працюють», – пояснює Галина.

  

За словами підприємиці, обладнання (а це сучасні петельна і ґудзична машинки), яке вони отримали за грантові кошти, пришвидшують, оптимізовують виробничий процес.

  

До речі, мова йде про грант в рамках проєкту «Економічні можливості для жінок, які постраждали внаслідок війни», який у Волинській області впроваджує Український жіночий фонд в партнерстві з громадською організацією «Розвиток Волині».

   

Директорка ГО «Розвиток Волині» Ірина Колковська розповіла:

«Проєкт допомагає вирішити проблеми обмеженого доступу до фінансів та знань, з якими найчастіше стикаються жінки-підприємиці. В межах проєкту провели навчальні курси з питань успішного ведення власної справи, бізнес-комунікацій, позиціонування продукції та опанування технік продажів, в яких взяли участь близько 60 жінок. Також провели грантову програму для підприємиць, в результаті якої на Волині 16 жінок отримали фінансування на відкриття або розширення власного бізнесу».

 

Як знайшли грант

Як виявилось, і тут спрацювали особисті контакти. Наталії (засновниці) є помічниця і вона рекомендувала на звернути увагу на цей поєкт. 

«Ми почали працювати з грантами різними, подаємо заявки. Зараз дуже багато є тг каналів, де показують гранти, тому ми один з них, ось цей, і вибрали.

 

Нам просто дуже близька ця тема, бо це Волинь, бо це зручно працювати. Дуже швидко прийшли кошти, дуже лояльні до нас люди. Це насправді така дуже позитивна історія, про яку я всім розповідаю зараз», – поділилась емоціями Галина Карунос.

Крутий конструктор Світлана

За умовами проєкту потрібно було працевлаштувати на фірму ВПО. Для виробництва пані Галини доля підкинула гарний подарунок, і до них прийшла працювати відомий конструктор і модельєр Світлана Недодаєва.

«Ми взяли крутого конструктора, це пані Світлана Недодаєва, вона дуже потужна, займається у нас і виробництвом, і оптимізацією й налаштуванням. Взагалі це була її ідея по обладнанню», – розповіла жінка.

    

До речі, в результаті завдяки цьому обладнанню на виробництві змогли скоротити до двох годин роботи однієї особи в день. 

«На місяць виходить 40 годин, це багато. Це цілий тиждень часу можна використати на щось інше», – резюмувала підприємиця.

* * *
P.S.

Це не історія про це, як у когось все класно і легко. Це історія про те, як не опустити руки, коли дуже хочеться. Ба більше, в нелегких умовах почати діяти для того, аби розвивати свою справу. А у випадку пані Галини ще й працювати на благо справи життя її доньки Наталії.

         

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів