Сльози та людські історії: у Луцьку показали документальний мінісеріал «Моя війна» (фото, відео)

У Луцьку в РЦ «Промінь» відбувся безплатний кінопоказ документального мінісеріалу «Моя війна».
Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Конкурент TV».
Ця стрічка заснована на реальних історіях українців, життя яких перевернула війна рашистів проти України. Усі охочі мали можливість переглянути дві серії цього серіалу, а також поспілкуватися з продюсером та героями стрічки. Лучанам показали серії під назвою «Сидоровичі» та «Артист».
Продюсер мінісеріалу Олег Щербина каже, що знімальний процес тривав з осені минулого року до весни.

«Знімальний і монтажний періоди були дуже короткі. Матеріал важкий психологічно і для монтажу і для роботи. Коли брали інтерв’ю так само. Довгі, емоційні інтерв’ю. Ми хотіли показати різні міста, місцевості, різний гендер і різний соціальний статус, для того, щоб показати, що війна торкнулася всіх в Україні. Це мали бути історії, як би дивно це не звучало, перемоги, особистої перемоги людей», – розповідає Олег Щербина.
Серед героїв документального мінісеріалу – родина акторів з Києва Володимира Ращука та Вікторії Білан-Ращук. На кінопоказ приїхала лише Вікторія, адже її чоловік зараз захищає нас від росіян. Жінка зізнається, військовими ставати не планували.
«Я розумію, що це дуже важлива місія. Люди маю знати, що відбувається. У нас же сьогодні буде не тільки серія про нашу родину. Про іншу теж буде родину, але ту, яка була в окупації, які жахи вони переживали. І це теж дуже важливо. Мені б хотілося, щоб люди не забували, що у нас досі йде війна і що переживає наш український народ для того, щоб Україна взагалі існувала в принципі як країна», – розповідає Вікторія.

Серед героїв мінісеріалу є різні люди, різних професій та соціальних станів. Один із них – український телеведучий та актор Геннадій Попенко. Він разом з сім’єю потрапили під російську окупацію, коли тікали з Києва. Каже, цих спогадів ніколи не позбутися.
«Кожен раз коли згадуєш, щось… Наприклад, доня мені нещодавно заявила «Пап, ти знаєш, мені так хочеться цього окупаційного хлібчика”. І я ледь там знову не в соплях, сльозах валявся на підлозі. Окупаційний хлібчик – це ти вставав о 3 ночі, коли комендантська година, без всіляких ліхтариків, бічними вулицями, вздовж річечки тихенько пробирався, в добре що працюючий завод. І там 14 годин поспіль стояв в черзі за однією хлібиною. І оцю хлібинку, яку ти приносив у себе за пазухою, вона була тепла, вона щойно ж була з печі. Але вона була одна на 9 душ. І коли ти її приносив додому, її розмітали. І в тебе в руках вже нічого, жодної крихти. І ти крихти ті збирав. І цей окупаційний хлібчик - це ще той тригер. І коли він згадується, то відразу пересмикує, відразу там сльози або емоції, або що. Його стримати неможливо», – ділиться Геннадій.
Серед організаторів заходу була й Волинська кінокомісія. Її очільник Сергій Шараєвський зізнається, що зараз робить все для того, аби нести волинянам якісний український кінематограф.

«Я давно мав можливість подивитися цей серіал, я мав доступ до матеріалів. Трішки подивився серію про Маріуполь і вирішив далі не дивитися. Знав, що у нас тут буде показ, для того, щоб зараз мати вже оці перші і важливі враження. Тому я скажу так, що я не бачив його. Це хороший фільм, хороший серіал і я очікую справді таких сильних вражень. Очікую того, що це буде досить сильне кіно і воно має дуже потужний емоційний посил. Мене досить сильно тішить те, що хороший відгук, люди бажають це дивитися. Якщо раніше їх затягнути на українське кіно було складно. І видно, що в людей є оце внутрішнє почуття голоду до саме українського мистецтва, українського кінематографу», – каже Сергій.
Під час розмови з ключовими персонами цього кінопоказу зал наповнювався глядачами. Перед глядачами виступили продюсер серіалу, а також співорганізатори заходу. Слово взяв співзасновник громадської організації «Свідомі» Михайло Наход.

«Сьогодні ми будемо переглядати документальне кіно. І це не лише творчість, це не лише якісь особисті емоції. Це також дуже важливий внесок у нашу перемогу, тому що це фіксація доказів тих злочинів, які вчинив окупант. І ця фіксація буде матеріали для розслідування в міжнародних кримінальних судах. Хочу подякувати вам всім, що ви прийшли. Тому що для митців, людей творчих професій, це дуже важливо. Тому що вони роблять свій важливий внесок в нашу перемогу», – зазначив Михайло Наход.
Кіноперегляд розпочався й у залі запанувала тиша. Кожен присутній слухав та споглядав міні-серіал з величезною увагою, затамувавши подих. Те, про що йшлося на екрані – жахнуло і вразило кожного, адже люди розповідали про те, що довелося пережити і про шокуючі злочини рашистів, яка трапилася з ними. Багато хто з присутніх просто не зміг стримати сліз.


Після перегляду глядачі змогли поспілкуватися з головними героями міні-серіалу, поставити їм запитання та просто подякувати за все і обійняти.
Детальніше – дивіться у сюжеті:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
