Поділитись:

У старшій школі має бути максимум шість предметів, – освітній омбудсмен

Неділя, 18 червня 2023, 11:41

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що у старшій школі (10-12 класи) має бути максимум шість предметів, і всі вони мають виноситися на незалежне оцінювання.

Про це він розповів у коментарі hromadske.

«У нас дуже великі проблеми в освіті, і вони виникли не лише через війну, яка загострила ці проблеми та породила нові. В освіті є й традиційні проблеми, наприклад, зміст освіти. Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі?» – наголошує омбудсмен.

Горбачов зазначив, що освітній омбудсмен не ухвалює рішення щодо кількості предметів. Його завдання – відстежувати ситуацію в освіті та пропонувати варіанти рішень.

«Ще в роі директора школи я неодноразово наполягав на тому, що нам потрібно різко зменшити кількість дроблення предметних галузей і запроваджувати більш інтегровані курси, які вимагають, до речі, більшої кваліфікації вчителів», – пояснив він.

Йдеться не про те, що можна буде економити на освіті, а про більш раціональне й ефективне витрачання коштів платників податків, щоб система освіти була ефективною.

«Випускники 11-го класу, до речі, дуже позитивно сприйняли «ковідний» карантин, бо не треба було ходити кожного дня до школи. Вони могли займатися більш предметно підготовкою до ЗНО, а ЗНО це тест високих ставок, від результатів якого дуже багато що залежить», – каже Горбачов.

І додає, що саме тому важливо, аби у старшій школі було максимум шість предметів: три обов’язкові і три за вибором, але кожен із них мав би виноситися на ЗНО. Це, мовляв, суттєво б підвищило мотивацію учнів до навчання.

«Бо зараз вони просто перестають вчитися за деякими предметами, бо воно їм не потрібно, і я їх чудово розумію», – резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів