Поділитись:

У село Надрічне на Волині, де зареєстровані вісім людей, дістатися можна лише човном (фото, відео)

Субота, 10 червня 2023, 22:06

Щоб дістатися із села Боровне до Надрічного у Камінь-Каширському районі, треба перепливти річку Стохід човном.

Про це розповіла Суспільному Олена Клімчук, яка виконує обов’язки старости Боровненського старостинського округу.

У Надрічному зареєстровано восьмеро людей. Човном у село везуть документи для оформлення субсидії та допомоги на дрова.

 

З Боровного через Стохід до Надрічного орієнтовно три-чотири кілометри. Якщо ж їхати на авто дорогою на Маневичі, то потрібно зробити гак у майже 40 кілометрів, – каже місцевий житель Олександр, який допомагає Олені Клімчук з переправою.

«У Надрічному люди лишилися люди похилого віку, у них немає човнів, бо немає сенсу їх тримати. А по цю сторону майже у кожній хаті є човни», – розповідає чоловік.

 

Олена Клімчук каже, що коли води стало менше, то річку перепливають, а далі йдуть пішки. Весною, коли більше було води, то можна було до самого Надрічного добратися човном.

Понад кілометр до села треба йти лісом. Зі слів виконувачки обов’язків старости, Надрічне – найменше село у старостинському окрузі. Усього є два десятки хат — половина з них – пустки.

 

82-річна Марія Коваль каже, що проживає сама, через те, що була розлита річка, до Боровного не могла дістатися пів року. Хліб в село не привозять, то жінка ходить за ним до сусіднього села Набруску — три кілометри в один бік і три назад.

 

Найстарша жителька Надрічного 95-річна Єфросинія Пивоварчук каже: ще сама себе обслуговує, як щось потрібно, — їй допомагають родичі.

 

Із початком повномасштабної війни оселилася у селі Надрічне в батьківській хаті, — каже Любов Глушкова. Жінка приїхала з Кривого рогу. З її слів, тут спокійно, чисте повітря, ліс одразу за хатою, але бракує магазину і транспортного сполучення.

 

Село не має інфраструктури і «оживає» влітку, коли сюди приїздять люди з міст. Каже, що річка Стохід увійшла в береги і нині є можливість полагодити кладки, які були затоплені, щоб полегшити сполучення між селами Боровне і Надрічне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів