Поділитись:

«Була погана чуйка»: на Волині хлопця судили, бо проігнорував повістку (відео)

П'ятниця, 02 червня 2023, 08:00

На Волині хлопцю вручили повістку, а він умисно не прийшов до центру комплектування. Такий випадок стався в одному із сіл колишнього Локачинського району Волині. Хлопця взялися судити, але він навіть не став придумувати якихось поважних причин своєї неявки. Навпаки – розказав, що вчинив так умисно, бо «мав погану чуйку»

Про це повідомляє Волинська служба новин з посиланням на «Аверс».

Хлопець приїхав на суд без адвоката і не заперечує, що умисно не прийшов до центру комплектування. Торік влітку пройшов медогляд. Військово-лікарська комісія визнала його придатним для служби в армії. У грудні хлопцеві вручили повістку і наступного дня він мав бути у назначеному місці. Його чекали, але він не прийшов. Ніяку поважну причину не повідомляв. Чому проігнорував повістку – відповідь коротка: «Була погана чуйка».

Покарання за ухилення від призову – від 2 до 5 років ув’язнення. Усе повернулося м’якшою карою: 

«Позбавлення волі на 4 роки. Звільнено від відбуття покарання, якщо він протягом 2 років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки».

Йому потрібно періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації. Повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання. Не виїжджати з України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. 

Прокурор зауважує, що якщо хлопець щиро розкаявся і сприяв розкриттю злочину, то покарання не може перевищувати 2/3 максимального ув’язнення. Просить у суддів залишити юнака на іспитовому строці. 

До армії хлопець не потрапив, отримав випробувальний термін. Та чи може така судимість стати своєрідною індульгенцією від подальшої мобілізації.  Поза камерою прокурор зауважує, що хлопцеві можуть і повторно вручити повістку, а от суддя ставить риторичне питання: як тоді він буде з’являтися для реєстрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів