Поділитись:

Угорщина просить ЄС продовжити обмеження на імпорт зерна з України щонайменше до кінця року

Середа, 31 травня 2023, 12:38

Угорщина звернулася до ЄС із проханням продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п'яти країн Східної Європи щонайменше до кінця 2023 року.

Про це заявив держсекретар Міністерства сільського господарства країни Жолт Фельдман, пише УНН із посиланням на Reuters.

Фельдман повідомив державному інформаційному агентству MTI пізно ввечері 30 травня, що Угорщина також звернулася до Брюсселя з проханням надати фінансову підтримку місцевим фермерам, щоб полегшити транспортування запасів зерна, які застрягли на внутрішніх складах до збору врожаю цього року.

«Ми зацікавлені в тому, щоб збирання врожаю в Угорщині завершилося благополучно, і угорські фермери могли продавати свою продукцію», – сказав Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі.

ЄС 2 травня ввів обмеження до 5 червня на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, щоб полегшити ситуацію з надлишковою пропозицією зерна в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Ці країни скаржилися, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво невигідним.

Єврокомісія заявила, що в цей період українську пшеницю, кукурудзу, ріпак і насіння соняшнику можна продати будь-якій іншій країні блоку з 27 країн.

Раніше ЄС лібералізував весь імпорт з України. П'ять країн стали транзитними шляхами для українського зерна, яке не можна було експортувати через чорноморські порти через війну.

Єврокомісія заявила, що може продовжити обмеження на імпорт зерна після 5 червня, якщо виняткові умови збережуться, вказує видання.

Нагадаємо: Польща також намагалася добитися, щоб заборона на імпорт української аграрної продукції діяла до кінця року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 листопада 2023
28 листопада 2023
16 листопада 2023
10 листопада 2023
09 листопада 2023
06 листопада 2023
03 листопада 2023
30 жовтня 2023
17 жовтня 2023
06 жовтня 2023