Поділитись:

Пів мільярда на «очі» ЗСУ: хто купує найбільше дронів через тендери (відео)

Неділя, 28 травня 2023, 10:45
фото ілюстративне

Виконавчий комітет Луцької міської ради – лідер на Волині за кількістю закуплених через «Прозорро» дронів для потреб українських військових.

Про це розповів головний редактор сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» Андрій Лучик в програмі «Слово редактору» на телеканалі «Конкурент TV».

Сучасні технології змінили війну. Зараз дрони – це «очі» Збройних сил. Якщо Міноборони більше уваги приділяє серйозним дронам оперативно-технічного рівня, то волонтери, благодійні фонди чи прості громадяни часто купують так звані «весільні дроні». Вони не призначені для ведення бойових дій, але  відіграють величезну роль у боротьбі з ворогом.

Видання «Наші гроші» підрахувало в системі «Прозорро», хто й скільки купував дронів. Найбільш популярними дронами, купленими через тендери, є треті «Мавіки» різної модифікації. Також мали попит «Аутели».

 

Найбільше від усіх дронів купували в КП «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради – майже на 122 млн гривень. Виконавчий комітет Криворізької міської ради скупився на 105 млн гривень. 

 

Що стосується Волині, то найбільше дронів закупив виконавчий комітет Луцької міської ради – на понад 3 млн 600 тисяч гривень. На другому місці – Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області – на 1 млн 269 тисяч грн. Третя сходинка – Луцька районна державна адміністрація, яка закупила дронів на понад 1 млн 43 тисячі грн.

 

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення і до 1 травня 2023 року в Україні через систему «Прозорро» було закуплено понад 2000 дронів на загальну суму 554 млн грн.

«Тому й ви не стійте осторонь. Донатьте на Збройні сили і перемога буде за нами!» – закликав Андрій Лучик. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів