Поділитись:

В Укрзалізниці запровадять спеціальні жіночі купе

Вівторок, 23 травня 2023, 13:58

В «Укрзалізниці» запровадять послугу спеціальних жіночих купе, квитки на такі місця можна буде придбати через застосунок компанії, коли його допрацюють.

Про це повідомив керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку УЗ Олександр Шевченко, інформує «Економічна правда».

До таких купе допускатимуть жінок, трансжінок, мам з дітьми до 6 років будь-якої статі. Але це питання ще обговорюється.

На яких маршрутках буде доступною послуга в компанії ще не визначили, але це будуть маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу. 

Компанія збирається протестувати нововведення впродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями ухвалить рішення, чи робити їх постійною практикою. Критеріями, за словами Шевченка, стануть попит та відгуки.

Купити квиток до такого купе можна буде через застосунок «Укрзалізниці». Ця функція буде передбачена в одному з його наступних релізів. Доплачувати за жіноче купе буде не потрібно.

Згодом Шевченко видалив свій допис, а в пресслужбі компанії заявили, що УЗ «розглядає можливість запровадження жіночих купе». 

Для цього потрібно розробити IT-рішення, внести зміни до нормативних актів. А також проконсультуватися з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

«Поряд з цим ми працюємо над комплексним підвищенням безпеки поїздок: усі нові та модернізовані вагони – а це вже близько 15% вагонів у активному використанні – оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника», – додали в компанії.

«Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища.

Тому поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночими купе», – зазначив голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко.

Нагадаємо: нещодавно на сайті Кабміну створили петицію з пропозицією створити не лише вагони для жінок, а й для чоловіків, які існуватимуть разом зі спільними. При цьому такі вагони українці хочуть бачити у потягах, що прямують маршрутом довше шести годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2023
14 серпня 2023
25 липня 2023
07:11
19 липня 2023
30 червня 2023
03 червня 2023
30 травня 2023
10 травня 2023
24 квітня 2023
18 квітня 2023
16 квітня 2023
28 березня 2023
19 березня 2023
09 березня 2023