Поділитись:

Байден ще не вирішив, хто передаватиме F-16 Україні, – Білий дім

Неділя, 21 травня 2023, 22:25

Сполучені Штати налаштовані підтримувати міжнародні зусилля з підготовки українських пілотів на сучасних винищувачах, але у Вашингтоні досі не визначилися, чи будуть саме США, чи то інші союзні країни передавати F-16 Україні.

Про це заявив у неділю в американському телеефірі радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, передає Укрінформ із посиланням на Politico.

«Я думаю, що, враховуючи кількість (F-16 – ред.), які зараз доступні на складах наших європейських союзників, а також той факт, що, з урахуванням грошей, наданих нам Конгресом, існує багато інших пріоритетів щодо систем, які можна надати (Україні – ред.), можливо, ми більше зосереджуємося на передачі (літаків – ред.) третьою стороною. Але президент досі не ухвалив остаточного рішення», – заявив Салліван у телеефірі «State of the Union» в неділю.

Раніше Вашингтон офіційно відмовляв у передачі літаків українській стороні, аргументуючи це тим, що зараз для ЗСУ більш потрібні інші системи, такі як артилерія, ракети, танки. Також заявлялося, що передача літаків передбачає багато місяців для підготовки пілотів, техніків та розгортання інфраструктури в Україні. У цьому зв’язку Салліван пояснив, що таким чином винищувачі не змогли би стати вирішальним компонентом для очікуваного зараз українського контрнаступу, враховуючи час.

Однак, за його словами, умови змінюються.

«Сполучені Штати мобілізували виняткові зусилля, щоби забезпечити вчасно та у повному обсязі все необхідне Україні для початку цього контрнаступу. Тепер, коли ми це зробили, ми можемо сподіватися на довгострокову здатність України захищати себе та стримувати російську агресію», – пояснив радник Байдена.

Він також зазначив, що винищувачі четвертого покоління, зокрема, F-16 стосуються саме цих спроможностей ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 вересня 2023
21 вересня 2023
20 вересня 2023
19 вересня 2023
18 вересня 2023
17 вересня 2023
16 вересня 2023
15 вересня 2023
09 вересня 2023
08 вересня 2023