Поділитись:

У винному погребі на Волині розкопали цеглу з маєтку княжої родини

Вівторок, 25 квітня 2023, 10:56

У селі Гряди Володимирського району знайшли цеглини з клеймом та ініціалами, що пов'язані із фільварком родини Стецьких на Волині. Знахідку досліджуватимуть.

Про це розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець, – пише Суспільне.

З його слів, знахідку відшукали в розкопаному льоху (винному погребі) на території колишнього фільварку. На одній цеглі зображений герб родини Стецьких – Радван (хрест), на іншій – ініціали «S.C» Казимира Станіслава Стецького (Stanisław Steccy), який жив у другій половині 19 століття.

Аналогічну цеглу, щоправда, уламками, знайшли на території села Кропивщина. Двома цими селами – Гряди (попередня назва Калусів) і Кропивщина – володіла родина Стецьких, зазначив Юрій Велінець, упродовж 18 – початку 20 століття.

«Маркування цегли розпочалося приблизно у 18 столітті. До того робили звичайну цеглу без маркування. Масового поширення воно набрало в 19 столітті. Ініціали можуть свідчити або на власника цегельні, або на людину, яка замовляла цю цеглу», – сказав працівник музею.

Як додав науковий співробітник Нововолинського музею, щодо пам'яток планують провести комплекс досліджень, аби підтвердити їх приналежність Стецькому та його маєтку за допомогою архівних документів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів