Поділитись:

ЄС і Україна визнаватимуть та виконуватимуть судові рішення одне одного

Вівторок, 25 квітня 2023, 05:44

Рада ЄС погодилась встановити договірні відносини з Україною в межах Гаазької конвенції. З 1 вересня 2023 року ЄС та наша країна визнаватимуть й виконуватимуть судові рішення у цивільних або комерційних справах один одного, що сприятиме міжнародній торгівлі.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС, – пише УНН.

Рада ЄС погодилася встановити договірні відносини з Україною в межах Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах. Так звана Конвенція про судові рішення була укладена 2 липня 2019 року. У 2022 році Україна її ратифікувала, згідно з угодою, договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені 1 вересня 2023 року, якщо жодна з них не заперечуватиме.

«З цим рішенням визнавати та виконувати рішення один одного - зв’язки між ЄС та Україною лише зміцняться», – зазначив міністр юстиції Швеції Гуннар Стрьоммер.

Як повідомила пресслужба Ради ЄС, держави-члени Європейського Союзу вважають, що немає фундаментальних перешкод, пов’язаних з незалежністю та ефективністю судової системи, боротьбою з корупцією чи дотриманням основних прав, що могли б перешкодити ЄС вступити в договірні відносини з Україною.

«Таким чином, сьогоднішнє рішення відкриває шлях для вступу ЄС у договірні відносини з Україною відповідно до Конвенції про судові рішення. Це сприятиме визнанню та виконанню судових рішень ЄС та України у цивільних та комерційних справах, що робить його важливим інструментом сприяння міжнародній торгівлі», – зазначається в повідомленні пресслужби.

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 вересня 2023
26 вересня 2023
25 вересня 2023
21 вересня 2023
20 вересня 2023
19 вересня 2023
18 вересня 2023