Волинський музей показав луцькі гривні 1919 року (фото)

У Волинському краєзнавчому музеї показали луцькі грошові квитанції номіналом у 2, 6, 10 та 20 гривень.
Про це у суботу, 18 березня, повідомили на фейсбук-сторінці музею.
У березні 1919 року луцька міська управа запустила в обіг грошові квитанції номіналом у 2, 6, 10 та 20 гривень. Такі регіональні грошові знаки (бони) в умовах військової розрухи та гіперінфляції періоду Української революції (1917-1921 рр.) друкували деякі міста.
Наголошують, що купюри завіряли власноручними підписами представників місцевої влади, печаткою та штампом з номером банкноти. Луцькі гривні дійсними вважалися до 1 січня 1920 року. Та насправді їх вилучили раніше – після захоплення Луцька поляками 16 травня 1919 року.
«Серед міських бонів України луцькі гривні чи не найдовершеніші з мистецького погляду. До речі, саме на них вперше було зображено Луцький замок (на жаль, не знаємо автора) та тогочасний герб міста: лицар з хрестом і мечем на В’їзній вежі замку. Нині зображення В’їзної вежі Луцького замку розміщено на сучасній 200-гривневій банкноті. Чудовий приклад спадкоємності традицій грошових систем часів УНР та сучасної України!» – йдеться у повідомленні.
Оригінали цих грошових знаків зберігаються у фондах музею, а копії представлені на виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 рр.».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Луцьку хочуть виселити коледж харчових технологій зі Старого міста (фото, відео)
У Луцьку – смертельна ДТП: таксі збило 19-річного юнака (відео)
Паркування на кількох вулицях Луцька стане платним: де саме
У Луцьку муніципали «наїхали» на «Нову пошту» через зруйновані сходи
Припаркувався на зупинці: у Луцьку муніципали оштрафували водія (фото)