Поділитись:

Солодкий Луцьк початку ХХ століття: чому цукерня Розаліні стала культурним центром

Субота, 18 березня 2023, 13:45
Солодкий Луцьк початку ХХ століття: чому цукерня Розаліні стала культурним центром

У 1912 році у Луцьку з'явилася відома цукерня Цезаре Розаліні. Будинок, у якому вона розміщувалась, знаходився на вулиці Шосейній (зараз вул. Лесі Українки, сквер «Зоряний»).

Про це розповідається на фейсбук-сторінці Туристично-інформаційного центру.

Цукерня розмістилася на вигідній локації – на центральній вулиці в добротній будівлі, неподалік готелю «Європейський», окружного суду та поряд з аптекою, яких тоді було в Луцьку лише три.

Солодкий Луцьк початку ХХ століття: чому цукерня Розаліні стала культурним центром 

Солодка майстерня Цезаре Розаліні складалась з кількох кімнат у будинку загальноміської забудови. Цілком усе, що було в асортименті цукерні, було тут же і виготовлено. Звісно, винятком були дуже популярні солодощі відомих марок. Розаліні виготовляв смаколики й на замовлення.

На стінах у цукерні висіли фото з видами Луцька. Для гостей – зручні дивани, столики престижної тоді фірми Tonnet. Сьогодні їх продають на аукціонах як антикварні речі.

Цукерня була найпопулярнішою в місті Луцьку. Напевне, кожен лучанин все ж таки там побував, а найчастішими відвідувачами закладу була інтелігенція: театрали, політики, інженери, урядовці, журналісти.

Цукерня Розаліні стала своєрідним культурним центром, де нерідко відбувалися різноманітні події:

  • дансинги – популярна форма проведення вечірнього дозвілля у міжвоєнну пору;
  • суботні концерти військового оркестру;
  • концерти різних відомих приїжджих музикантів;
  • радіоконцерти – у той час радіо вважалося новим і прогресивним методом поширення інформації. Публічне прослуховування передач було особливістю того часу.

До цукерні можна було й завітати в пошуках квитка на якусь театральну імпрезу, чи концерт.

Один із десертів славнозвісної цукерні Розаліні тепер відновлений – «Розалінку» можна спробувати у кав'ярні «Золотий Дукат».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів