Поділитись:

На Ковельщині у річку потрапили трансформаторні мастила: чи критичне забруднення (відео)

Субота, 18 березня 2023, 10:17

На фото – приямок, який викопали біля річки Воронка у Ковельському районі, щоб унеможливити поширення мастила

На Волині в селі Воля Ковельська у місцевій річці Воронка місцеві жителі виявили маслянисті плями на поверхні води. Зараз на місці витоку нафтопродуктів майже нічого не видно, бо стрімкий потік річки поніс усе нижче за течією.

Про це розповів заступник Ковельського міського голови Віктор Жигаревич, – повідомляє Суспільне.

У Ковельській міській раді про факт забруднення водойми стало відомо 28 лютого, коли про це поінформували місцеві рибалки. Зі слів Віктора Жигаревича, в той же день на проблему відреагували.

Віктор ЖигаревичВіктор Жигаревич
 

Що кажуть про екологічну проблему волинські екологи

Маслянисті плями – це трансформаторна олива, яка розлилася після ворожого ракетного обстрілу по Ковельській підстанції ще торік у жовтні, – зазначив заступник начальника екоінспекції Волині Сергій Дудка. Говорить: забруднення не є критичним.

Масляна плівка на поверхні водоймиМасляна плівка на поверхні водойми
 

«Витік відбувся на територію прилеглу. Відбиралися проби ґрунту і розраховувалася шкода, яка була нанесена навколишньому середовищу», – каже еколог.

Сергій ДудкаСергій Дудка
 

З Воронки трансформаторна олива потрапила у річку Турія, звідти у Ковельське водосховище, каже заступник керівника регіонального Офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук.

«Якщо нафтопродукти потрапляють у воду, воно, в першу чергу, нашкодить рибам і рослинності водній, риби задихаються», – говорить посадовець.

Ростислав КравчукРостислав Кравчук
 

Як відреагували на ситуацію в Укренерго

Власником Ковельської підстанції є НЕК «Укренерго». Керівниця пресслужби підприємства Світлана Різноока розказала, що їхня компанія тоді зробила все, щоб нафтопродукти не забруднювали воду та ґрунти.

«Одразу після виявлення слідів оливи на березі наші фахівці разом із міськими комунальними службами та під контролем екологічної інспекції повністю ізолювали систему водовідведення в межах території енергооб'єкта та провели повний комплекс робіт з очищення території від наслідків ракетного обстрілу», – сказала фахівчиня.

Річка Воронка у Ковельському районіРічка Воронка у Ковельському районі
 

Начальник електропідстанції, куди влучила ракета, Василь Присяжнюк, показав приямок, який викопали для того, щоб сюди сходили залишки трансформаторного мастила. 

«Масляна плівка на поверхні, воно ж не рікою текло», – говорить фахівець.

Викопаний приямок біля річкиВикопаний приямок біля річки
 

Витік нафтопродуктів відбувся двічі: як вирішують проблему

Заступник міського голови Віктор Жигаревич розповів: раніше зайву воду з території підстанції в річку відводила труба, яку одразу після минулорічного обстрілу заблокували, щоб не стікали нафтопродукти.

«Витік був локалізований, але внаслідок дії невстановлених осіб, які провели самовільно розгерметизацію, залишки оливи в кінці лютого знову потрапили у річку Воронка», – каже заступник міського голови.

Трубу заблокувалиТрубу заблокували
 

Наразі трубу перекрили в чотирьох місцях. Зі слів Віктора Жигаревича, цього тижня під час засідання комісії з питань техногенної та екологічної безпеки Ковельської міськради керівника підстанції зобов'язали впорядкувати ситуацію.

«Виготовити згідно p державними будівельними нормами на локальні очисні ці і також на систему водопониження і, само собою, унеможливити в подальшому попадання забруднюючих речовин в річку Воронка з послідуючим попаданням в річку Турія», – додав посадовець.

 

Факт забруднення у Ковелі навколишнього середовища в результаті збройної агресії росії долучили до матеріалів кримінального провадження, – розповіла речниця управління СБУ в області Іванна Поліщук. Зараз, з її слів, триває екологічна експертиза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 березня 2023
02 березня 2023
20 лютого 2023
17 лютого 2023
04 лютого 2023
24 січня 2023
23 грудня 2022
02 жовтня 2022
17 вересня 2022
08 вересня 2022
31 серпня 2022
26 серпня 2022
16:37
15 серпня 2022
21 липня 2022