Поділитись:

Родичі бабусі з Волині, яку рятувала від голоду волонтерка, погрожують дівчині судом

П'ятниця, 17 березня 2023, 20:44

Не так давно Волинь сколихнула новина про те, як волонтерка з Луцька Анастасія Рудик разом з патрульними допомогла бабусі, яка живе в полі поблизу села Кримне. Лучанка розповіла, що тоді баба Ганна не їла три дні, бо хтось вкрав її їжу і навіть двері від грубки.

Проте днями дівчина-волонтерка потрапила у неприємну ситуацію через родичів цієї бабусі, – пише «Таблоїд Волині».

У середу, 15 березня, Анастасія знову завітала до бабусі Ганни з харчами та подарунками. Проте згодом до будинку завітав племінник Ігор, який обіцяв подати на волонтерку в суд за наклеп та брехню і додав, що відвідує стареньку щодня. Настя стверджує, що бабуся його навіть не одразу впізнала.

До слова, понад рік тому цей чоловік, будучи за кордоном, телефонував до лучанки з проханням «оформити хату та опіку за бабою».

Важливо додати, що незадовго до поїздки Анастасія повідомляла, що у баби Ганни зникли телефони та радіо, які їй лишила волонтерка. Зі слів місцевих жителів, які навідувалися до бабусі, виявилося, що їх «позичали» родичі, які перед поїздкою лучанки повернули речі бабусі.

У той день до волонтерки в соцмережах написала обурена підписниця Світлана з погрозами та словами: «Якщо вона голодна, якось все життя жила без вас і не померла. Тільки ви почули, що можна за бабу косонути (отримати, – ред.) бабла, то ви помагаєте». Проте де, як та від кого Анастасія «косить» гроші за бабу Ганну Світлана вирішила не розповідати.

«Був і позитив у цьому шоковому дні. І я цим також хочу поділитися. Це наш захисник, він служить в ЗСУ, зараз поранений. Вони говорили по зв'язку, Ганна навіть співала для нього. Це був дуже класний момент», – розповідає Анастасія.

На відео дуже добре видно, як жила Ганна до того, як про неї дізналися волонтери, тому людям, які здатні адекватно мислити і порівнювати, має бути все зрозуміло.

«Питання грошей дуже чіпляє громаду, особливо родичів, але задумайтесь – чому? Для мене відповідь очевидна, кожна людина судить по собі, тому я впевнена, що і пані Світлана (яка знає краще), і всі інші, які бачать цифри, а не проблеми бабусі, саме так і робили б – «косили б бабло», – зазначила дівчина.

Коли Анастасія познайомилась з Ганною, вона ще не мала благодійного фонду, і донати були значно менші, бо вона не відразу здобула свою репутацію.

«Але я тоді бачила бабусю, якій вкрай потрібна була допомога. Це все, що мене цікавило, а люди відчули мій запал допомогти, попри все, і долучились, підтримали. Тоді ж місцеві і родичі казали: «Ооо наркомани, їздять, поки гроші скидають, а потім знімуть свої відео і думати за бабу не будуть, так і вмре».

Пройшов час, Ганну я не покинула: їздимо, допомагаємо. Тепер – звинувачення: «Та що ви там їздите, раз в місяць і все ради грошей землі і хати». А ще вистачає казати бабі в той час, коли я не приїжджаю: «Настя вас покинула, бо має вже іншу бабу». Це не вкладається в голові! Для довідки, в мене під опікою понад три сотні стареньких», – розповідає волонтерка.

Зі слів дівчини, люди щодня скидають кошти на благодійний фонд, який зареєстрований офіційно, бо це – нормально, бо так працюють фонди і волонтери – на безповоротних пожертвах людей.

«Може, комусь здається, що моя діяльність – це тільки бабця Ганна і всі гроші фонду – то для неї, засмучу вас – ні. Щобільше, вся допомога для Ганни купується переважно з власних коштів, оскільки подарунки для бабусі я не купую по перерахунку з фонду (зазвичай, це ж ринок, супермаркети). Кошти фонду витрачаю на ЗСУ оскільки це питання, вважаю, зараз є пріоритетним для всіх Українців – Перемога! Наразі я працюю повністю на безоплатній основі і без оренди приміщення чи штабу, тобто усі до копійки кошти, які скидають люди, ідуть виключно на добрі справи. Стараюсь звітувати не лише перед податковою, а і перед людьми, аби вони бачили результат їх пожертв і ще більше мотивувались до хороших справ», – каже вона.

А з приводу звинувачень щодо брехні про занедбаність баби чи смерті голови громади, каже Анастасія, – це смішно і не піддається жодним поясненням. А з такими людьми і правда легше було б в суді поспілкуватись, бо в житті вони ніби на різних мовах говоримо.

«А ще люди надихнули створити нову рубрику у моїх мережах, тепер я буду навідуватись в гості до своїх хейтерів, аби ті в очі казали свою думку, думаю, тоді вони будуть менш сміливі, ніж за екраном телефону. На черзі – пані Світлана зі Старовижівського району яка за «касу» готова ходити до баби понад 20 км пішки щодня. А ще пані Люба зі смт Голоби – вона переконана, що я в зговорі з іншими волонтерами які відвідують бабусю, ділимо хату та землю.

До слова, ні хата, ні земля – не оформлені. Особисто мені це геть не цікаво, тому цим займатись не буду. Мені цікаво подивитись в очі людям (вони ж мені в батьки годяться), які поливають брудом мене зараз. Що ви скажете, коли бабусі не стане, а хата залишиться там, де і була? Які тоді звинувачення будуть у мій бік?» – додає дівчина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 вересня 2023
15 серпня 2023
14 серпня 2023
19 липня 2023
17 липня 2023
01 липня 2023
22 травня 2023
14 квітня 2023
20 лютого 2023
08 лютого 2023
21 січня 2023
07 листопада 2022
02 листопада 2022
20:05
12 вересня 2022
29 серпня 2022