Поділитись:

Картини дітей, які постраждали від війни: у Луцьку презентували виставку (фото, відео)

Середа, 15 березня 2023, 23:18

В обласному центрі Волині 15 березня презентували виставку малюнків та картин у рамках артреабілітаційного проєкту «Теплі долоні».

Експозицію відкрили в Галереї мистецтв, – розповіла художниця й організаторка виставки Тетяна Мялковська, – передає Суспільне.

З її слів, творчі роботи представили діти, котрі постраждали від війни чи опинилися у складних життєвих обставинах.

 

Усього – понад пів тисячі малюнків дітей, які перебували в мистецьких таборах, – сказала організаторка Тетяна Мялковська.

 

«Цей артреабілітаційний проєкт проходить в інтеграційному центрі «Замлиння» уже вп’яте, готуємо шостий і сьомий заїздЦіль проєкту – реабілітація дітей, які постраждали від війни, також вимушено переселені діти, які позбавлені батьківської опіки, з важкими життєвими умовами, діти-сироти, діти «Небесного легіону», – каже організаторка.

 

Представила на виставці одну зі своїх картин Ірина Щербина із Запоріжжя.

«Ця картина про насильство, як ґвалтують жінок російські окупанти. Я із Запоріжжя, нас дуже там бомлять, тому вирішили приїхати сюди», – говорить дівчина.

 

Учасницями проєкту також стали сестри Ірина Хітоніна та Дар'я Попова, які родом з міста Нова Каховка Херсонської області. Зараз дівчата живуть на Волині.

«Я з міста, де зараз активні бойові дії, кожна дитина хоче закритися у своєму світі, а ми думками там у світлому майбутньому і минулому, незважаючи на стрес довкола», – сказала школярка Дар'я Попова.

 

Артреабілітаційний проєкт «Теплі долоні» реалізовують за фінансування Українського Культурного і Гуманітарного інституту з США. Відбувається це в центрі інтеграції «Замлиння», – розповів його керівник, отець Ян Бурас.

«Найбільша нагорода для мене – радість дітей. А коли закінчуємо табір, діти плачуть, і для мене теж важко, але це велика радість – знак, що їм дуже сподобалося», – додав Ян Бурас.

 

В артпроєкті «Теплі долоні» взяли учать орієнтовно 300 дітей. Виставка картин в Галереї мистецтв Луцька триватиме до 3 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2023
08:20
31 березня 2023
16:13
12:14