Поділитись:

Росіяни вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей

Четвер, 16 березня 2023, 00:44

Російські окупанти вивезли з України десятки тисяч культурних цінностей, про точну кількість таких предметів стане відомо пізніше.

Про це розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва під час пресконференції в Медіацентрі Україна, – передає Суспільне.

За словами посадовиці, зараз тривають роботи з уточнення цифр, принаймні в тих місцях, які доступні внаслідок деокупації.

«Області проводять цю роботу почасти самостійно, почасти за участю МКІП. Сьогодні ми говоримо про десятки тисяч переміщених предметів, якщо говорити тільки про державну частину музейного фонду. Я зараз не можу назвати цифру по архівах, це окрема категорія», — сказала Чуєва.

Визначення точної кількості вкраденого Росією є складним і тривалим процесом, наголошують у міністерстві. Росіяни вивозили не тільки предмети мистецтва, а й документацію.

«Якщо більшість документації існувала в паперовому вигляді, то зараз, коли вона втрачена, потрібно звіряти кілька джерел»», — сказала Чуєва.

Чуєва додала, що зараз важко сказати, наскільки швидко будуть повернуті всі культурні цінності України.

«Навіть якщо ми точно знаємо, де знаходяться усі ці предмети, і якщо немає добровільного акта повернення, то такі процеси через судові розгляди можуть тривати дуже довго. Ми говоримо про роки. Будемо сподіватися, що не про десятиліття», — сказала посадовиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:20
10:22
21 березня 2023
18:47
16:05