Поділитись:

NASA прогнозує збільшення повеней та посух у світі

Середа, 15 березня 2023, 00:25

За останні два десятиліття у світі зросла інтенсивність катастроф, пов’язаних з водою і посухою. Вчені прогнозують збільшення стихійних лих у майбутньому. 

Пов’язано це з тим, що глобальні температури піднялися до рекордних рівнів, що призводить або до тривалих посух, або до сильних повеней.

Про це йдеться в матеріалі СNN, – передає УП.Життя.

Вчені прогнозують, що кількість водних катастроф буде зростати в міру прискорення кліматичної кризи.

Хоча вчені наголошували, що зміна клімату призведе до збільшення частоти посух і повеней, виміряти це було складно.

Метью Роделл, провідний автор дослідження та гідролог Центру космічних польотів NASA Goddard Space Flight Center, проаналізував дані супутників за 20 років з 2002 по 2021 рік.

Дослідження виявило 505 екстремальних подій, пов’язаних з водою, і 551 випадок – з посухою.

Приблизно 70% катаклізмів тривали шість місяців або менше, а близько 10% – понад рік.

Вчені виявили, що інтенсивність і частота екстремальних кліматичних подій зросла з 2015 року, коли температура повітря почала рекордно підвищуватися.

«Ми подумали, можливо, це пов’язано з глобальним потеплінням, тому що ми знаємо, що останні сім чи близько того років були найспекотнішими за всю історію спостережень»,  сказав Роделл.

Вчений, щоб бути впевненим у висновку, провів дослідження, щоб виключити інші кліматичні показники, включаючи Ель-Ніньо  найбільше яскраво виражені прояви міжрічної мінливості клімату в глобальному масштабі.

Врешті-решт дослідник переконався, що сигнал про зміну клімату сильніший за інші природні показники.

«У чому я відчуваю більшу впевненість, так це в тому, що в міру нагрівання світу ми побачимо більшу глобальну інтенсивність усіх вологих і сухих явищ, тобто вони будуть частими, більшими та серйознішими в цілому»,– сказав Роделл.

Вчений сподівається, що дослідження допоможе людям усвідомити, що кожне невелике підвищення глобальної температури має значення, і що світ повинен стримувати невпинне зростання забруднення планети.

«Дослідження – ще один спосіб для людей зрозуміти, що зміна клімату впливає на кожного. Справа не лише в середньому зростанні температури по всьому світу, але й у фактичних погодних явищах, які мають серйозний вплив на людей, інтенсивність і частота яких може зростати», – сказав він.

Найбільш екстремальна повінь за період дослідження сталася в 2020 році в Африці, де місяці інтенсивних дощів збільшили об'єм озера Вікторія до найвищого зареєстрованого рівня. Повінь затопила будинки та вплинула на стан питної води, роботу медзакладів і гідроелектростанцій.

Найбільш інтенсивні посухи була зафіксовані у Бразилії та Венесуелі з 2015 по 2016 рік. Посуха серйозно загрожувала роботі гідроелектростанцій, осушила критичні водойми та знизила врожайність сільськогосподарських культур.

Незважаючи на те, що 2022 рік не був включений у період дослідження, минулого року величезні території світу постраждали від екстремальних природних явищ, зокрема смертоносної повені, яка затопила третину Пакистану, а також сильної європейської посухи, через яку рівень води у деяких річках знизився до історичного мінімуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 травня 2023
28 травня 2023
18 травня 2023
17 травня 2023
24 квітня 2023
23 квітня 2023
22 квітня 2023
20 квітня 2023
17 квітня 2023
10 квітня 2023
05 квітня 2023
27 березня 2023
20 березня 2023