Поділитись:

Пішов у військо добровольцем: в ТрО Волині служить фермер із позивним «Рибак» (фото)

Понеділок, 13 березня 2023, 11:51

У складі 100-ої окремої бригади територіальної оборони Волині захищає кордон з Білоруссю військовослужбовець ЗСУ Роман із позивним «Рибак». В армію чоловік пішов добровольцем.

Про це пише Суспільне.

До початку повномасштабної війни Роман займався сільськогосподарським виробництвом – має для цього техніку й землю в оренді. Після 24 лютого 2022-го, каже, зрозумів, що потрібно захищати країну й рідні землі.

«Вдома сів і два дні роздумував, що робити. Зрозумів: треба захищати свою Батьківщину, свої землі. Зібрався, пішов у військкомат і опинився тут. Проходжу військову службу, захищаю свою землю від ворогів», – сказав боєць.

 

На місці несення служби нещодавно відзначив своє 30-річчя. День народження, говорить військовий, минув як і решта днів на службі.

«Тут немає такого як свято. У нас все – будні дні, де є цілі, виконання бойових задач, навчання та відпрацювання на практиці, вдосконалення навичок», – каже тероборонівець.

Зараз Роман – командир відділення у бригаді. Щодня військові опановують бойову техніку, вчаться стрільби й тактикам ведення бою.

«Стараємося, як губка, чим більше поглинути знань, бо від того буде легше в бою. За цей час навчався літати на квадрокоптері та стріляти з РПГ. Стріляти зі зброї навчився раніше, бо маю дозвіл, але тут навчився відмінно. Опановуємо тактику, як прийняти бій та швидко переміщатися, щоб ворог не помітив», – говорить боєць.

У бліндажі, де військові обігріваються за допомогою буржуйки, облаштували спальні місця для відпочинку. Всередині бліндажу, розповів Роман, закріпили теплоізоляційну фольгу, щоб прискорити процес нагрівання і мінімізувати втрати тепла.

«Бліндаж у нас перекритий, робили для себе, бо якщо буде якийсь «прильот», то щоб бліндаж витримав і не завалило хлопців під завалом. Старалися, щоб було комфортно тут, чим могли оббивали. Зробили, щоб відчувався затишок, як вдома», – сказав боєць.

Облаштовані спальні місця><span class=Облаштовані спальні місця
 

Військовий Роман каже: після перемоги їхні бліндажі можуть стати місцем відпочинку чи туристичним об’єктом.

«Столик лишимо, все лишимо, щоб люди приїхали, відпочивали. Після перемоги сюди захочеться приїхати, згадати, як і що було, бо ж рік часу проводимо тут», – розповів командир відділення.

Шеврон підрозділу бригади: хрест у біло-червоних кольорах – це символіка Волині, а вовк символізує урочище Вовчак, де заснувалася УПА><span class=Шеврон підрозділу бригади: хрест у біло-червоних кольорах – це символіка Волині, а вовк символізує урочище Вовчак, де заснувалася УПА
 

З початком війни, говорить боєць, його світогляд змінився суттєво, зокрема почав більше цінувати сім'ю, родину та все, що надбав у житті. Вдома у Володимирі на чоловіка чекає дружина та двоє дітей маленьких дітей.

Роман із сім'єю><span class=Роман із сім'єю
 

Після повернення до цивільного життя, додав Роман, продовжить свою аграрну справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07:04
05 червня 2023
04 червня 2023
13:50
12:35
03 червня 2023