Поділитись:

З Бахмута до Луцька разом із родиною евакуювався чемпіон світу із шашок (відео)

Неділя, 05 березня 2023, 17:10
З Бахмута до Луцька разом із родиною евакуювався чемпіон світу із шашок (відео)

53-річний Олексій Смирнов – чемпіон світу з шашок серед спортсменів з інвалідністю та багаторазовий чемпіон Європи та України. Він переїхав з родиною із Бахмута до Луцька.

Про свою евакуацію під час повномасштабного вторгнення родина Смирнових розповіла Суспільному.

До Луцька Олексій Смирнов разом з дружиною, 9-и річним сином та донькою-першокурсницею евакуювалися у липні минулого року.

Чоловік повністю втратив зір 13 років тому. За кілька років до початку повномасштабної війни разом з родиною придбали квартиру у Бахмуті, жили поряд із військовою частиною. Коли в місті стало небезпечно, родині вдалося виїхати з міста у складі евакуаційної колони.

«Закінчився березень – ракет більше, руйнувань більше, смертей більше. Твої діти – вони не мають права там бути, і хочеться тобі там чи не хочеться, але в тебе є відповідальність за своїх дітей, які мають право спокійно спати», – розповідає дружина чемпіона Олена.

Фото з домашнього архіву родини Смирнових. Олена Смирнова разом із синомФото з домашнього архіву родини Смирнових. Олена Смирнова разом із сином
 

Олексій Смирнов розповідає, що до повномасштабної війни у Луцьку бували двічі. Переїхати сюди їм допоміг тренер національної збірної України із шахів серед людей з інвалідністю по зору Дмитро Мударісов, який залишив Бахмут кількома роками раніше.

Олексій Смирнов другий ліворуч. Під час нагородження у шашковому турнірі у ЛуцькуОлексій Смирнов другий ліворуч. Під час нагородження у шашковому турнірі у Луцьку
 

За пів року родина Смирнових обжилася у Луцьку. Олексій щовихідних грає у шашки. Каже: під час гри прораховує 20 ходів вперед. Дев’ятирічний син Кирило також захоплюється шашками, і уже має перші перемоги у своїй віковій категорії. Старша донька Анастасія – першокурсниця волинського вишу. Вона поступила на державну форму навчання правознавчого факультету.

Донька Олексія Смирнова – АнастасіяДонька Олексія Смирнова – Анастасія
 

«У Луцьку я грав за першість України. Приїжджав з донькою. Їй тут дуже сподобалось, тоді вона навчалася у дев'ятому класі. Вона сказала нам: "Я буду вчиться в університет Лесі Українки", і ми подумали, що ми не відпустимо її так далеко. А зараз ми всі в Луцьку», – говорить Олексій Смирнов.

З Бахмута до Луцька разом із родиною евакуювався чемпіон світу із шашок (відео)

Як розповіла Олена Смирнова, у вихідні родина часто гуляє у центральному парку Луцька, адже мешкає недалеко. Каже: коли закінчиться війна, вони обов’язково повернуться у рідний Бахмут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів