Поділитись:

Від Волині до Чернігівської області: кордон з Білоруссю продовжують укріплювати

Неділя, 05 березня 2023, 10:05

фото ілюстративне

Кількість військовослужбовців російської федерації на території Білорусі змінюється, але не перевищує 9-10 тисяч.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, – повідомляє Укрінформ.

«Певний період часу ми вже почали фіксувати, що ті підрозділи, які заходили останнім часом на територію РБ, пройшли підготовку, частина з них починає вже переміщуватися на територію росії. Це така практика, яка була і раніше. Після завершення підготовки вони знову вивозяться на територію країни-агресора і надалі посилюють російські угрупування на сході нашої країни, де ведуться повномасштабні бойові дії. Тому кількість російських військових на території Білорусі зараз може зменшуватися або коригуватися, бо після того, як підрозділи всі будуть виведені на територію росії, скоріше за все, туди зайдуть нові для того, щоб там із ними проводилася підготовка. На цей час ми не фіксуємо на теорії Білорусі якогось ударного угрупування, яке б могло здійснити вторгнення на територію нашої країни», – сказав Демченко.

За його слів, Білорусь продовжує підтримувати росію в цій війні проти нашої країни, зокрема надаючи свою територію, свою інфраструктуру, повітряний простір. На території РБ перебувало близько 9 – 10 тис. російських військових. Це ті підрозділи, які залучені до спільних навчань або ж які проходять підготовку на полігонах білорусі.

«На щастя, ситуація залишається повністю контрольованою по всій лінії кордону з республікою Білорусь. Якихось нестандартних ситуацій або ж переміщення військової техніки та особового складу по той бік ми не відмічаємо останнім часом», – додав речник Держприкордонслужби.

Однак, зауважив Демченко, ворога не варто недооцінювати, тим більше видно той тиск, який здійснює росія на Білорусь, щоб та долучилася до повномасштабної агресії.

«Тому ми маємо бути готовими до розвитку будь-якої ситуації. Ми продовжуємо укріплювати як наш кордон по всій протяжності – від Волині до Чернігівської області, такі укріплення відбувається у прикордонні для того, щоб всі Сили оборони України мали можливості відбити будь-яку атаку, яку ворог, не дай боже, спробує повторно здійснити із напрямку Білорусі», – сказав він.

Речник ДПСУ зазначив, що, попри складну ситуацію, особливо на Бахмутському, Авдіївському, Лиманському та інших напрямках, Сили оборони України, серед яких і військовослужбовці ДПСУ, завдають удари живій силі загарбників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 травня 2023
26 травня 2023
08:15
25 травня 2023