Поділитись:

Луцька дизайнерка переїхала в Японію та популяризує українську культуру (фото)

Понеділок, 20 лютого 2023, 16:02

Лучанка Наталя Город опинилася в Японії, де вивчає японські слова й знайомить іноземців з українським світом.

Про це розповідає Волинь-нова.

Пані Наталя разом із донею вчиться жити серед японців. Так склалося, що Японія стала для невеличкої сім’ї Городів прихистком від війни.

Торік, 24 лютого, Наталя з донькою перебувала на Київщині, де мешкала останні роки. Жінка згадує ті дні з великим жахом. Спочатку вони ховалися від обстрілів у підвалі дому. Було таке, що вона виготовляла з іншими жінками коктейлі Молотова, але в якийсь момент зрозуміла, що треба рятуватися. Хоч і покидати рідну країну було непросто. 

«З України наш шлях був таким: спочатку Польща, потім Франція і Японія», – ділиться пані Наталя.

 

Наталя Город – не звичайна кравчиня, а дизайнерка одягу із запатентованою торговою маркою «N. Gorod». Вона каже, що японці дуже дивувалися, коли дізналися, що вишита червона калина є і символом України, і лікарською рослиною. Мовляв, дивно, коли вишивають лікарські рослини.

 

 

 

 

Нині вони мешкають в місті Осаці. Пані Наталії, як професійній дизайнерці, запропонували супроводжувати один із тамтешніх брендів. Крім того, її запросили на показ колекції в Токіо. 

«Ще більше японців дізнається про український одяг, вишивку – про Україну. Найбільше тут знають про Джамалу, Андрія Шевченка і Кличків», – розповідає пані Наталя. 

З того, що спостерігає лучанка в Осаці, – японці дуже підтримують Україну. 

«Щодня по телебаченню в новинах є інформація про війну в нашій країні, передають виступи Зеленського. Хоча, мушу відзначити, що трапляються і проросійські новини. Є немало інформації про те, як багато допомоги збирають і передають японці в Україну. Наші земляки, які переїхали в Японію задовго до війни, дуже круто волонтерять, а також підтримують нас, тих, хто залишив Батьківщину через воєнні дії Росії», – зазначає пані Наталя. 

Лучанка називає імена найактивніших волонтерів: Ірини Маковської та Світлани Ташіро (теж лучанки) й висловлює велику вдячність за опікунство.

 

Між тим, пані Наталя не просто освоюється в далекій країні: вона знайомить японців з Україною усілякими способами. Так, наприклад, дизайнерка мала можливість виступати у японському виші.

«Молодь цікавилася, чи дійсно у нас був організований Голодомор. Також їх вразив той факт, що поетів, письменників могли знищувати тільки за те, що вони писали... Насправді японці в шоці, що порівняно невеличка Україна так зуміла про себе заявити!», – розповідає пані Наталя.

Був момент, коли Наталя Город взялася декламувати студентам Ліну Костенко, поезію якої, як і багато українців, дуже любить. Уривок з «Марусі Чурай» лунав в Осаці, звісно, українською. Лучанка на все життя запам’ятає сльози кількох японських студенток, які, вбираючи слова й інтонації незнайомої мови, спостерігаючи за нею, жінкою, яка опинилася поруч із ними через росіян, не втрималися і стали плакати.

Про сьогодення України, за яким Наталя Город пильно стежить з далекої Японії, зокрема й завдяки родині на Волині, вона говорить з болем і сподіванням. Дуже хоче приїхати у рідний Луцьк, відвідати могили батьків, побачитися з рідними. Поки ж робитиме все можливе на своєму місці: дистанційно опікується ательє в Україні, аби люди й далі мали роботу, й своїм шитвом показуватиме японцям Україну.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 травня 2023
21 травня 2023
20 травня 2023
18 травня 2023
17 травня 2023
25 квітня 2023
24 квітня 2023
18 квітня 2023
15 квітня 2023
13 квітня 2023
09 квітня 2023
05 квітня 2023
26 березня 2023
21 березня 2023