Поділитись:

У Гаазі створять Реєстр збитків, завданих агресією росії, – Мін'юст

Неділя, 19 лютого 2023, 06:18

Уряд Нідерландів 17 лютого офіційно надав принципову згоду на пропозицію України про створення в Гаазі міжнародної організації – Реєстру збитків, завданих Україні російською агресією.

Про це повідомили на сайті Міністерства юстиції України.

Реєстр міститиме інформацію про шкоду, завдану війною українцям, бізнесу та державі.

Наголосили, що реєстр має стати першим компонентом всебічного механізму репарацій, який покликаний забезпечити виплату державою-агресоркою Україні повних репарацій за завдану шкоду, відповідно до міжнародного права.

«Ми вітаємо принципове рішення уряду Нідерландів про розташування Реєстру збитків на своїй території. Руйнування та шкода, завдані Росією нашим громадянам, бізнесу та державі, – величезні. Країна-агресорка зобовʼязана за міжнародним правом їх компенсувати. Для цього збитки мають бути ретельно задокументовані, оцінені та підготовлені до подальшого розгляду. Місто Гаага безсумнівно є столицею міжнародного правосуддя, і цілком доречно, що Реєстр збитків як перший компонент репараційного механізму, запропонованого Україною, буде розташований саме там. Ми дякуємо Нідерландам за принципову позицію та лідерство на треку відповідальності Росії за агресію проти України і закликаємо всіх наших партнерів долучатись до роботи зі створення компенсаційного механізму», – заявив міністр Денис Малюська.

Інформують, що створення Реєстру – принциповий крок для майбутнього Компенсаційного механізму. Важливо, щоб усі процеси були запущені й майбутній фонд наповнювався ресурсами – конфіскованими активами країни-агресорки.

«Ми віримо, що партнери будуть активними у питанні Компенсаційного механізму, адже його необхідність вже підтримали ООН, ПАРЄ та інші міжнародні організації», – додала заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Створення Реєстру збитків було рекомендовано в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року.

«Він має бути першим компонентом всебічного репараційного механізму, який має включати створення компенсаційної комісії, яка розглядатиме індивідуальні заяви про компенсацію Росією збитків від громадян, компаній та держави. Також має бути створено компенсаційний фонд, який накопичуватиме кошти для виплати рішень комісії, в тому числі за рахунок конфіскованих російських активів», – додали в Мін'юсті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 травня 2023
06 травня 2023
15:39
15:32
20 березня 2023
17 березня 2023
19 лютого 2023
18 лютого 2023
30 січня 2023
29 січня 2023
24 січня 2023
16 січня 2023