Поділитись:

На Волині вперше в Україні планують запровадити SMART-лічильники

Середа, 18 січня 2017, 14:09

На території Волині планують впровадження SMART-лічильників. Пілотним ареалом запропоновано обрати Луцьк та навколишні села Луцького району, де буде він реалізовуватися за прикладом успішного функціонування в польському місті Вроцлаві.

Про це йшлося під час конференції у Луцьку, яка була присвячена впровадженню міжнародного проекту "Луцьк – SMART-столиця України", – повідомляє прес-центр ПАТ "Волиньобленерго".

У зустрічі взяли участьГенеральний директор ПАТ "Волиньобленерго" Володимир Купчак, начальник сектору Мінекономрозвитку ДІФКУ Яна Підлісна, Голова Волинського обласного об'єднання організації роботодавців Володимир Цибульський, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Кошарук, Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, член Наглядової ради ПАТ "Волиньобленерго" Олексій Хворостяний, член Наглядової ради ПАТ "Волиньобленерго" Любов Марчук, Президент Мазовецького кластеру ІСТ Маріуш Стахнік, Президент Мазовецького Східного кластеру ІСТ Роберт Шлєнзак, Президент компанії Smart Energy Maximus представник NES в Україні Рікардо Дуколі, начальник відділу Мазовецького кластеру ІСТ Лєшек Чапля, Ярослав Мартинюк (Асоціація економрозвитку Республіка Польща, Голова правління "ВЄДА"), Шимон Коніч (Менеджер проекту NES).

Принцип дії полягає у швидкій та безпечній передачі даних з лічильника споживача до сервера енергопостачальника. Система забезпечує чіткий контроль за процесом передачі даних і можливими поломками чи перепадами напруги в мережі. Основною місією системи є задоволення кінцевого споживача, що полягає у забезпеченні можливістю користуватися різними тарифами.

Для ПАТ "Волиньобленерго" розумні лічильники допоможуть значно зменшити відсоток втрат електроенергії, що вже буде економічно доцільним явищем. Для споживачів такі лічильники-комп'ютери дадуть можливість не лише тотально контролювати своє споживання, а й контролювати подобово, погодинно використання електрики тим чи іншим приладом. Як зазначили польські колеги, в побуті та виробництві таке керування економить до 30% енергоресурсів, що затрачаються при роботі потужних двигунів та побутової техніки.

Успішна реалізація цього задуму, зі слів Володимира Купчака, стане початком нової ери енергоспоживання, яка дозволить не тільки поліпшити систему енергоспоживання, але й відчинити двері для інших важливих проектів. Тим паче, що основною стратегією розвитку ПАТ "Волиньобленерго" є соціальна та клієнтська орієнтованість, адже енергетики працюють для споживача.

Під час зустрічі Маріуш Стахнік запропонував до розгляду концепцію Мазовецького кластеру IСT, яка полягає у створенні платформи для співпраці компаній на міжнародному рівні. Шимон Коніч презентував програму NES, головним завданням якої є модернізація мереж. Розповів, що фірма має 20-річний досвід роботи та є лідером у питанні безпеки передачі даних (компанія обслуговує понад 40 мільйонів лічильників). Роберт Шлєнзак запропонував етапи (елементи) розвитку співпраці.

Зі слів Сергія Кошарука, серед основних аспектів стратегії розвитку Волинської області до 2020 року є впровадження інноваційних технологій, адже розумне місто розпочинається через розумні мережі. Від імені Волинської ОДА він озвучив готовність до партнерства та співпраці у впровадженні пілотного проекту "Луцьк – SMART-столиця України".

Своєю чергою Тарас Яковлев висловив підтримку ПАТ "Волиньобленерго" в реалізації нових проектів для покращення життя громади.

Рікардо Дуконі запросив учасників зустрічі до Італії, щоб сторони ознайомитися зі системою наочно. Також гість готовий до надання фінансових інвестицій. Розповів про досвід Італії у впровадженні розумних систем, про конкуренцію, яка існує між енергопостачальниками, про принципи тарифоутворення. Серед переваг системи SMART виділив найголовнішу – безпеку.

Реалізація проекту "Луцьк – SMART-столиця України" дасть можливість підвищити рівень валового внутрішнього продукту на 2% матеріального та нематеріального виробництва. А це призведе до створення додаткових робочих місць та поетапного покращення добробуту громади Луцька та Волинської області.

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 серпня 2020
31 липня 2020
29 липня 2020
27 липня 2020
26 липня 2020
20 липня 2020
19 липня 2020
18 липня 2020
16 липня 2020
15 липня 2020
11 липня 2020
09 липня 2020
03 липня 2020