Поділитись:

У Ковелі пізно ввечері зустрічатимуть тіло загиблого Героя Максима Бурди (фото)

Середа, 01 лютого 2023, 21:41

У Ковелі в середу, 1 лютого, пізно ввечері зустрічатимуть тіло загиблого Героя Максима Бурди.

Про це повідомив міський голова Ковеля Ігор Чайка.

Чин похорону відбудеться завтра, 2 лютого, у четвер:

  • 10:00 (орієнтовно) — прощання вдома, на Незалежності, 61.
  • 12:00 — відспівування в Свято-Благовіщенському соборі (вул. Соборна, 6);
  • 13:00 — громадянська панахида на Площі Героїв Майдану, що біля міської

«Мабуть, у Ковелі більше тих, хто його знає, ніж тих, хто ніколи не перетинався з ним в тих чи інших активностях. Бо він був не просто гарним хлопцем. Ніжним і люблячим сином. Просто прекрасним фотографом. Він був активістом. З тих ідейних людей, які настільки твердо вірять у свою країну, що стають її зрілими будівничими, попри молодий вік», – йдеться в повідомленні.

 

Він був співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», членом Молодіжної ради, де ми з ним і познайомилися, членом партії «Національний корпус», яка брала участь у позачергових парламентських виборах 2019 року. З цього ж року – в теробороні. Постійно допомагав волонтерам – і паралельно навчався тактичній медицині; просто обожнював котів і собак, був дуже добрим до всього і всіх, з ким мав справу, – і паралельно вчився правилам ведення бою.

 

Бо чітко знав, хто ворог.  Він був з тих, хто у відносному мирі готувався до війни.

Але фотографія, а не військова справа, була його пристрастю ще зі шкільної лави (вчився у 3 та 8 школах) — у юному віці він відзняв своє перше весілля.

Своїм найріднішим людям казав, що стане найвідомішим фотографом у світі. Таким, до якого на фотосесії ставатимуть в чергу.

Це не були порожні слова. Це була реальна мрія і чіткі кроки для того, щоб вона здійснилася: і прагнення заробити, щоб мати можливість купувати найякіснішу техніку для зйомок, і постійні курси з підвищення кваліфікації.

І вперте відточування майстерності.

Свою ж дипломну роботу в Національному університеті «Острозька академія», яку закінчив 2019 року, він присвятив якраз військовій фотографії. Чим здивував своїх викладачів – бо тема - рідкісна. Але й Максим не був з тих, хто шукає легких шляхів.

«Це знову історія про вибір, зроблений всупереч, а не завдяки. Через хворобу хребта він був комісований, тож за станом здоров’я мав право не воювати. Але своїм дорогим людям у 2022 році сказав – хоч плачте, – я все одно піду. І пішов», – пише очільник міста.

У 1 гранатометному відділенні взводу вогневої підтримки 2 штурмової роти 2 штурмового батальйону військової частини А4638 він славився тим, що вправно керував БпЛА, філігранно наводив артилерію на ворога, якого багато було знищено завдяки цьому його вмінню.

  

Бо і на війні він весь час вчився. І там був до своїх – безкінечно безкорисливим і добрим. А з друзями — вірним. Таким, який нізащо не зрадив би.

Максим Бурда загинув 26 січня 2023 року біля Бахмута. За чотири дні до свого дня народження, яке припадає на 30 січня. Цього дня йому мало б виповнитися 26. Але тепер 25 — назавжди.

«Мені хочеться думати, що небу навіщось потрібні небесні фотографи. А в чергу до Максимових фотографій таки ставатимуть. Тому що Марія Лукашук, з якою вони планували одружитися, але так і не встигли, планує організувати виставку і оприлюднити всі фото, зроблені ним у воєнний період 2022-2023 років», – йдеться в повідомленні мераю

Максим і на війні лишався вірним своєму справжньому покликанню. Спиняти мить через об’єктив. Фіксувати. Документувати. Робити миттєве — сталим.

Вічна пам'ять Герою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів