Поділитись:

В Україні хочуть передавати результати виборів через Інтернет

Середа, 18 січня 2017, 16:32

Наступні парламентські вибори, ймовірно, знову пройдуть за змішаною виборчою системою, але можна повністю комп'ютеризувати передачу даних про підрахунок голосів.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський на зустрічі з головою офісу Ради Європи в Україні, представником генсека Ради Європи з питань координації програм співпраці РЄ Мортеном Енбергом, – пише Українська правда.

"Мабуть, настав час зрозуміти, що з великою ймовірністю наступні парламентські вибори в Україні проводитимуться на основі тієї ж виборчої системи, яка застосовувалася в 2012 та 2014 роках", – сказав він.

"Хоча в нашій державі достатньо складно знайти політика, який виступав би проти обрання парламенту за пропорційною виборчою системою з відкритими партійними списками, незрівнянно складніше знайти 226 народних депутатів України, готових проголосувати за відповідний закон", – зазначив голова ЦВК.

З його слів, міжнародні організації, іноземні дипломати й українські активісти лобіювали впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками і ухвалення заснованого на цій же моделі виборчого кодексу.

"На мій погляд, у середньостроковій перспективі – найближчі 2-3 роки – можливість переходу України до застосування пропорційної виборчої системи з відкритими списками є вкрай низькою. Ймовірність ухвалення виборчого кодексу – ще нижчою", – заявив Охендовський.

"То чи не розумно подумати над тим, як модернізувати сучасну змішану виборчу систему, а саме – її мажоритарний компонент, який викликає найбільше критики як всередині країни, так і за кордоном? Необхідна аналітична робота в Центральній виборчій комісії вже проведена", – сказав він.

"Найближчим часом ми будемо готові запропонувати і суспільству, і політикам проект змін, які необхідно внести до виборчого законодавства України з метою повної комп'ютеризації процесу передачі даних про підрахунок голосів з усіх майже 30 тисяч виборчих дільниць безпосередньо до ЦВК", – повідомив Охендовський.

З його слів, це дозволить значно здешевити усі майбутні виборчі процеси.

"ЦВК зможе максимально швидко – вже на ранок понеділка, наступного за днем голосування, а не через 10-15 днів, – отримати попередні результати підрахунку голосів з кожної виборчої дільниці та ознайомити з ними суспільство", – заявив голова комісії.

"Ризик маніпулювання цифрами протоколів дільничних виборчих комісій після завершення підрахунку голосів через протизаконний вплив на їхніх членів з боку кандидатів та партій буде практично ліквідований", – наголосив Охендовський.

Буде змога складати протоколи дільничних виборчих комісій не тільки в паперовій, а й в електронній формі, засвідчуючи їх електронними цифровими підписами членів ДВК.

Охендовський наголосив, що ЦВК жодним чином не ставить питання про запровадження в Україні електронного голосування.

Йдеться про модернізацію системи "Вибори" – запровадження сучасних технологій та повну комп'ютеризацію адміністрування процесу передачі даних про підрахунок голосів від дільничних комісій до Центрвиборчкому з виключенням з цього процесу окружних комісій.

Голова ЦВК пообіцяв організувати широке обговорення даної ініціативи.

Охендовський і Енберг домовилися в березні провести спільну конференцію за участю експертів із міжнародних організацій щодо комп'ютеризації передачі даних про голосування.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 серпня 2020
09 серпня 2020
06 серпня 2020
02 серпня 2020
24 липня 2020
23 липня 2020
14:00
22 липня 2020
13 липня 2020
06 липня 2020