Поділитись:

У США налаштовані допомогти Україні відвойовувати Крим

Четвер, 19 січня 2023, 10:02

Адміністрація президента США Джо Байдена починає визнавати, що Україні може знадобитися сила для завдавання удару по російських цілях у Криму, навіть якщо такий крок збільшить ризик ескалації. 

Про це пише видання The New York Times, – передає ТСН. 

«Протягом багатьох років Сполучені Штати наполягали на тому, що Крим все ще є частиною України. Проте адміністрація Байдена дотримувалася жорсткої лінії після вторгнення росії до України, відмовляючись надати Києву необхідну зброю для націлювання на Кримський півострів, який росія використовує як базу для завдавання нищівних ударів. Тепер ця лінія починає пом'якшуватися», – йдеться у статті.

Американські чиновники розповіли, що після кількох місяців обговорень з українськими офіційними особами адміністрація Байдена нарешті починає визнавати, що Києву може знадобитися сила для удару по «російському святилищу», навіть якщо такий крок збільшує ризик ескалації. 

В адміністрації президента США дійшли висновку, що якщо українська армія зможе показати росії, що контроль над Кримом може опинитися під загрозою, це посилить позицію Києва на будь-яких майбутніх переговорах. Крім того, згасли побоювання щодо того, що Кремль відповість на це застосуванням тактичної ядерної зброї.

Видання зазначає, що зараз адміністрація Байдена розглядає один із найсміливіших своїх кроків – допомогу Україні атакувати Крим, який президент рф володимир путін «розглядає як невід’ємну частину свого прагнення відновити минулу російську славу». 

Водночас президент США поки не готовий надати Україні ракетні комплекси великої дальності, які їй знадобляться для атаки на російські об’єкти на півострові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 березня 2023
22 березня 2023
07:11
21 березня 2023